سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه در پروژه‌های محیط زیستی/ برای تامین مالی این پروژه‌ها کمکی از دولت دریافت نشد

عملکرد فولاد مبارکه نشان می‌دهد مدیریت ارشد فولاد مبارکه به مفهوم توسعه و تولید پایدار عمیقا معتقد است

به گزارش رصد روز، عملکرد فولاد مبارکه نشان می‌دهد مدیریت ارشد فولاد مبارکه به مفهوم توسعه و تولید پایدار عمیقا معتقد است و از این منظر ، چشم اندازی را برای شرکت ترسیم و الزامات و شرایطی را تعیین می کند که در راستای مسئولیت ها و وظایف خود باید از منابع در اختیار خود به گونه ای استفاده کند که نسل های آینده در معرض تهدید قرار نگرفته و بتوانند از تمام این منابع و امکاناتی که وجود دارد به صورت کامل و سالم استفاده و بهره برداری کنند که این منابع به عنوان سرمایه های بین نسلی شامل آب، هوا،  خاک و اقلام معدنی که در اختیارمان است خواهد بود.

همین رویکرد باعث شده که فولاد مبارکه  از ابتدای راه اندازی تاکنون در  حوزه های آب، پسماند و خاک پروژه های مختلفی را تعریف کند و در هر پروژه ای مفاهیم و الزامات زیست محیطی را رعایت کند، به گونه ای که  الزامات را نه تنها در حد استاندارد، بلکه فراتر از آن نیز به اجرا در آورد.

در حال حاضر بسیاری از پارامترها  و شاخصه‌های زیست محیطی فولاد مبارکه و توسط سازمان های نظارتی و زیست محیطی به صورت آنلاین کنترل می شود و در این زمینه سعی شده از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود، به گونه ای که شرایط ما با شرکت های پیشرو در زمینه تولید فولاد از نظر زیست محیطی قابل رقابت باشد، حتی در برخی زمینه ها مانند کاهش مصرف آب، شرکت فولاد مبارکه حرف اول را در جهان می زند .

در سالهای گذشته نزدیک به یک هزار میلیارد تومان پروژه زیست محیطی در شرکت فولاد مبارکه تعریف شده  که تعداد قابل توجه  از این پروژه ها خاتمه یافته و در مدار بهره برداری قرار گرفته و تعدادی از آنها نیز در دست انجام است و به زودی به بهره داری می رسد.

نکته جالب توجه این که صد درصد منابع مالی این پروژه ها توسط منابع مالی داخلی فولاد مبارکه تامین شده  و کمکی از سوی دولت برای آنها نشده است. هزینه صورت گرفته برای این پروژه ها به دید سرمایه گذاری بلند مدت شرکت فولاد مبارکه  برای نسل های آینده در نظر گرفته می شود و به طور قطع در این زمینه داشتن دید وسیع و بلند مدت و بین نسلی که القاگر مفهوم توسعه و تولید پایدار است در این شرکت راهگشا بوده و  جهت دهنده  فعالیت های فولاد مبارکه است.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید    

 

 

 

 

 

ایلنا

مطالب مرتبط