سفارت انگلستان در کی‌یف تعطیل شد

منابع خبری از برداشته شدن پرچم سفارت انگلیس در کی‌یف و خاموش بودن چراغ‌های سفارت در پایتخت اوکراین خبر می‌دهند.

به گزارش رصد روز، منابع خبری از برداشته شدن پرچم سفارت انگلیس در کی‌یف و خاموش بودن چراغ‌های سفارت در پایتخت اوکراین خبر می‌دهند.

خبرگزاری نووستی روسیه خبر داد که پرچم انگلیس بر فراز ساختمان سفارت انگلیس در کی‌یف برداشته شده است.

این خبرگزاری به نقل از خبرنگار خود در کی‌یف خبر داد که چراغ سفارت در حال حاضر خاموش بوده و هیچ نگهبانی در نزدیکی ساختمان سفارت قرار ندارد.

اوکراین و کشورهای غربی مدعی حمله قریب الوقوع روسیه به این کشور هستند، ادعایی که مسکو آن را رد کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که سفارت این کشور در کی‌یف خدمات کنسولی را به دلایل امنیتی متوقف کرده است.

این در حالی است که رئیس هیئت اتحادیه اروپا در اوکراین اعلام کرده است که همچنان در اوکراین باقی خواهد ماند و فعالیت‌هایش را ادامه می‌دهد.

سفارت آمریکا در کی‌یف نیز اعلام کرد وزارت امور خارجه این کشور به کارکنان سفارت که کارشان به فعالیت‌های اضطراری مرتبط نیست، دستور داد اوکراین را ترک کنند. سفارت آمریکا در توییتی اعلام کرد: «امروز وزارت خارجه به کارکنان غیر اضطراری ایالات متحده در سفارت دستور داد به دلیل گزارش‌های مستمر در مورد استقرار نظامی روسیه در مرز با اوکراین که نشان‌دهنده احتمال اقدام نظامی قابل توجه است، سفارت را ترک کنند.»

از سوی دیگر وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با صدور هشداری جدید برای سفر به اوکراین اعلام کرد: «در پی ادامه تنش ها و نگرانی از تشدید تنش در اوکراین، وزارت امور خارجه از شهروندان اسرائیلی مقیم اوکراین می خواهد هر چه سریعتر این کشور را ترک کنند».

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه بیانیه خود همچنین از شهروندان اسرائیلی که قصد دارند در آینده نزدیک به اوکراین بروند، خواست تا سفر خود را در این زمان لغو کنند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار