سهم ایران از توافق‌نامه‌های تجاری جهان چقدر است؟

معاون ارتقای کسب وکار‌های بین المللی سازمان توسعه تجارت گفت: بیش از ۵۰ درصد حجم تجارت جهان، از مسیر توافق‌نامه‌های تجارت آزاد انجام می‌شود که سهم ایران ۵ درصد است.

به گزارش رصد روز، محمدصادق قنادزاده، معاون ارتقای کسب‌وکارهای بین‌المللی سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: توافق‌نامه‌های تجارت آزاد ظرفیت‌های خوبی برای توسعه مناسبات تجاری برای کشورها به همراه دارد که ایران تاکنون از این فرصت بهره‌ای نبرده است.

او با اشاره به نخستین توافق‌نامه تجارت آزاد ایران با اوراسیا و نقش آن در توسعه اقتصاد کشور، گفت: استفاده از ظرفیت توسعه توافق‌نامه‌های تجارت آزاد شروع شده است و می‌تواند گامی برای مزیت‌های رقابتی در حوزه‌های قیمت و تسهیل ورود به بازارهای رقابتی باشد.

قنادزاده گفت: سازمان توسعه تجارت ۱۰ موافقت‌نامه تجاری دیگر در دست اقدام دارد و با کشورهایی که اقتصاد مکمل و بازار هدف هستند در حال رایزنی است.

معاون ارتقای کسب و کارهای بین‌المللی سازمان توسعه تجارت گفت: دستیابی به تکنولوژی‌های جدید از چند مسیر انجام می‌شود که مهم‌ترین بخش آن سرمایه گذاری مستقیم است.

قنادزاده گفت: از دیگر اقدامات این سازمان برای بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، کمک از کشورهای واسط است که بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم و به سهولت به بازارهای جدید جهانی گام بگذاریم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار