سوخت‌رسانی انس جهانی به بازار طلا

قیمت طلا و سکه روز گذشته با افزایش قیمت طلای جهانی در روند صعودی قرار گرفت. در این میان کاهش محدود دلار نتوانست به بازار طلا روند دهد، اما معامله‌گران معتقدند این کاهش، همچون دست‌اندازی مانع صعود بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا شد.

به گزارش رصد روز، قیمت طلا و سکه روز گذشته برخلاف کاهش محدود دلار در روند صعودی قرار گرفت. افزایش قیمت طلای جهانی از هفته گذشته آغاز شده و محدوده مقاومت ۲۰۰۰ دلاری را شکست و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۰۷۲ دلاری در حال معامله شد.

تحلیلگران اقتصادی می‌گویند از سال ۲۰۱۲ همه چیز در دنیا چند برابر شده، اما طلا تغییر قیمتی خاصی نداشته است. آن‌ها در صورت تغییر تاکتیک اقتصاد انبساطی آمریکا به جای سیاست‌های انقباضی، احتمال صعود طلای جهانی را بالا می‌دانند.

برگشت سکه بهار به کانال ۲۵ میلیونی
دیروز یازدهم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۵۴۶ هزار تومان معامله شد و رشد ۳۴۴ هزار تومانی داشت. در بیشتر ساعات معاملاتی روز گذشته سکه بهار در کانال ۲۵ و ۲۶ میلیون تومانی سرگردان بود و نهایتا در کانال پایین‌تر به کار خود پایان داد. این قطعه در آخرین معامله دیروز با قیمت ۲۵ میلیون و ۹۹۹ هزار تومان معامله شد و رشد ۱۰۲ هزار تومانی داشت.

دیروز قیمت نیم‌سکه و ربع سکه، هر یک رشد ۱۰۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی ۴۵ هزار تومان گران شد و روی قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاد.

سبقت رشد طلا از سکه
در نخستین روز هفته قیمت طلا نیز افزایشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۲۰۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۴۶ هزار و ۴۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۵۲۵ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به دو میلیون و ۴۹۱ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۴ هزار تومان و سکه گرمی ۱۳ هزار تومان رشد داشت. دیروز حباب سکه بهار ۱۶۳ هزار تومان و نیم‌سکه ۳۲ هزار تومان کاهش داشت.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط