سود سهام عدالت ۲ برابر می شود

معاون وزیر اقتصاد گفت: سود سهام عدالت امسال در دو مرحله واریز می‌شود که پیش‌بینی می‌شود ارقام آن دو برابر سال گذشته باشد. به گزارش رصد روز، سود سهام عدالت ۲ برابر می‌شود. رئیس سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: در سه نشستی که با حضور فعالان بخش...

معاون وزیر اقتصاد گفت: سود سهام عدالت امسال در دو مرحله واریز می‌شود که پیش‌بینی می‌شود ارقام آن دو برابر سال گذشته باشد.

به گزارش رصد روز، سود سهام عدالت ۲ برابر می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: در سه نشستی که با حضور فعالان بخش خصوصی صنعت و اساتید دانشگاه برگزار شد در چند حوزه نکاتی بیان شد.

حسین قربان‌زاده افزود: حوزه نخست، مربوط به نحوه مداخله دولت بود که دولت در جایگاه تنظیم‌گری چه ورود و ظهوری دارد، حوزه دوم مبحث اهلیت‌سنجی و صلاحیت خریداران بود و حوزه سوم بحث باز شدن قفل سهامداری این خودروسازان بود که با توجه به سهام چرخشی و تودلی که هر دو شرکت دارند حتما برای اینکه کارایی و بهره‌وری بیشتر شود و مداخله دولت کاهش و به صفر نزدیک شود لازم است حتما واگذار شود.

قربان‌زاده گفت: همچنین درخصوص قیمت‌گذاری این دو خودروساز حتما باید تا انتهای سال به سمتی برویم که شاهد شیب نزولی باشیم و به‌تدریج شاهد کاهش قیمت‌گذاری در مورد قیمت خودروهای پرتیراژ باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر زیان انباشته خودروسازان بین ۱۳۰ تا ۱۵۰هزار میلیارد تومان است که در نتیجه این اقدامات عملا خودروسازان از زیان خارج می‌شوند و به سمتی خواهیم رفت که جذابیت برای سهام ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد بیان کرد: البته سهم دولت در ایران خودرو ۵درصد و در سایپا ۱۷درصد است که ملاک نیست بلکه باید نگاه جامع‌تری به این داشت و زیرمجموعه‌های کل این دو شرکت به نحوی واگذار شود که هم نقدینگی داخل شرکت بیاید و همین شرکت‌ها به بهره‌وری و کارایی برسند.

حسین قربان‌زاده ادامه داد: جلسات نهایی بین وزارت اقتصاد و وزارت صمت تشکیل می‌شود و یک سند مشترکی را به‌صورت شفاف اعلام می‌کنند تا تعهدی برای دولت سیزدهم در حوزه خودروسازها و شرکت‌های ایران خودرو و سایپا باشد و پس از کشاکشی سالیان طولانی که درباره واگذاری این دو خودروساز داشتیم از این پس اقدام عملی را شاهد باشیم.

سهام عدالت در ۲ مرحله واریز می شود

قربان‌زاده درباره آزادسازی سهام وثیقه گفت: در شورای عالی اصل ۴۴ در ماه گذشته با دستوری که از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شد که شرکت‌هایی که در لیست واگذاری هستند سهام آنها آزاد شود و ظرف یک ماه باید این کار را انجام شود و اگر این کار صورت نگیرد این اجازه به وزارت اقتصاد داده شده است که از محل سایر سهام در لیست واگذاری آنها جایگزین شوند.

وی درباره واریز سود شرکت‌های غیربورسی هم اظهار کرد: این سود بعد از افزایش سرمایه‌ای که شرکت‌های غیربورسی می‌دهند به حساب سهامداران واریز می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد افزود: طبق موضوع بند ۵ مصوبه شورای عالی بورس، افزایش سرمایه این شرکت‌ها در کارگروه سهام عدالت قرار دارد است و در این کارگروه شرکت به شرکت مستقلا مطرح و افزایش سرمایه آنها به تصویب می‌رسد از محل سود کم شده و مابقی واریز می‌شود.خصوصی

حسین قربان‌زاده بیان کرد: با توجه به اینکه سود امسال هم در حال جمع آوری است با آن ترکیب خواهد شد و با سود سهام عدالت پرداخت می‌شود.

قربان‌زاده درباره سهام عدالت هم افزود: امسال با تدبیری که وزیر اقتصاد و شورای عالی بورس داشتند در دو مرحله سود سهام عدالت واریز می‌شود که پیش‌بینی می‌شود ارقام آن دو برابر سال گذشته باشد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

مطالب مرتبط