سورپرایز شاخص کل بورس برای سهامداران

image_pdfimage_print

تابلو امروز بورس تهران نمایان‌گر معاملاتی به کام سهامداران در روز جاری بود. در روزی که کمتر نماد منفی در بازار پیدا می‌شد شاخص کل بورس موفق شد با رشد ۴۵ هزار و ۱۳۳ واحدی بر فراز ارتفاع یک میلیون و ۴۵۴ هزار و ۴۸۷ واحد بایستد.

به گزارش رصد روز،ترن هوایی شاخص کل بورس با گذر از میانه هفته سرعت گرفته است. سیر و شتاب صعودی شاخص کل امروز هم در حالی ادامه داشت که آغاز هفته با منفی نسبتا سنگین، سهامداران زیادی را ناامید کرده بود. به نظر می‌رسد چرخه احساسات در معاملات یک بار دیگر اعتبار خود را به رخ کشید.

نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با گامی به بلندی ۴۵ هزار و ۱۳۳ واحد موفق شد بر فراز ارتفاع یک میلیون و ۴۵۴ هزار و ۸۷۸ واحد بایستد. در نگاه تکنیکال به شاخص کل الگو پرچم تکمیل شده است . شکست آن چشم‌انداز مثبتی از نگاه تکنیکال برای بازار سرمایه رسم می‌کند.

نماگر هم‌وزن بازار نیز با رشد ۹ هزار و ۷۴۰ واحدی به واسطه عملکرد مطلوب کلیت بازار سرمایه توانست به محدوده ۴۳۰ هزار و ۱۲۵ واحدی برسد. صنایعی نظیر تولید فلزات گران‌بهای غیر آهن، هتل و رستوران و گروه فعالیت‌های مرتبط با اوراق بهادار با بیش از ۵ درصد رشد پیشتاز رشد امروز بازار سرمایه بودند.

ارزش معاملات با ورود به محدوده ۵.۴ هزار میلیارد تومانی در کنار افزایش حجم معاملات تا سطح ۱۲.۵ میلیارد برگه سهم نشان از وضعیت مطلوب بازار سرمایه دارد. گفتنی است متغیر ارزش معاملات در روزهای گذشته در سطح ۲.۵ تا ۳ هزار میلیارد تومانی در نوسان بود.

ادامه ورود پول حقیقی به بورس

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه این افراد به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه تا لحظه تنظیم این گزارش، خبر از ورود ۳۱۳ میلیارد تومانی پول افراد حقیقی به بورس می‌دهد. با ورود پول افراد حقیقی در روزهای مثبت اعتبار صعود انجام شده بیشتر می‌شود.

همچنین ۵۶۰ نماد مثبت و ۷۴ نماد منفی تابلوی معاملاتی امروز بورس، نشان از برتری پرواضح خریداران در بازار امروز دارد. همچنین امروز ۱۴۹ نماد در صف خرید و ۱۶ نماد در صف فروش صف‌های بورس را تشکیل دادند.

نمادهای مهم بورس امروز

امروز نمادهای فارس، فولاد، فملی، پارسان و کگل بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای میدکو، پاکشو، خمحور، ساراب و خراسان در بر دارنده بیشترین تاثیر منفی روی شاخص کل بودند.

در سوی دیگر بازار نمادهای زاگرس، آریا، فرابورس، صبا و شگویا بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل فرابورس داشتند. از طرفی بپاس، مارون، غصینو، سغدیر و پارتا بیشترین تاثیر منفی را روی این شاخص داشتند.

بیشترین خالص خرید حقیقی‌ها متعلق به نمادهای فولاد، کگل، فملی، فارس، اخابر، شپدیس و غدشت بود. در لیست بیشترین ارزش‌ صف فروش نمادهای رفاه، سفاسی، واحصا، بپاس و وسگلستا در این لیست به چشم می‌خورد. بیشترین ارزش صف خرید نیز متعلق به نمادهای فارس، وسدید، کپشیر، فولاد و قجام بود.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا