سکانس خنده دار از مهمونی+ ویدیو

ویدئویی از ماجرای پیدا شدن لنگه جوراب آقای مجری در برنامه مهمونی پربازدید شده است.

به گزارش رصد روز، ویدئویی از ماجرای پیدا شدن لنگه جوراب آقای مجری در آبگوشت آقای همساده پربازدید شده است.

مهمونی یک مجموعه نمایش خانگی – تلویزیونی ایرانی در ژانر گفتگو محور و رئالیتی شوی عروسکی به نویسندگی، کارگردانی و مجری‌گری ایرج طهماسب است که پخش آن از نوروز ۱۴۰۱ آغاز شده و در نوروز سال‌های بعد ادامه یافته است. فصل اول این مجموعه از نماوا و فصل دوم آن نیز بطور مشترک از پلتفرم های نماوا و فیلیمو پخش شد. فصل سوم برنامه با عنوان مهمانی از شبکهٔ نسیم در حال پخش است. در این مجموعه از شخصیت‌های عروسکی جدید و متفاوتی رونمایی شده است.در فصل سوم این برنامه دیگر تالار عروسی وجود ندارد.

پخش
پخش فصل اول این مجموعه از ۲ فروردین ۱۴۰۱ در نماوا آغاز شد و تا مهر ماه همان سال ادامه پیدا کرد.پخش فصل دوم آن نیز از ۱ فروردین ۱۴۰۲ بطور مشترک از پلتفرم های نماوا و فیلیمو آغاز شد و تا آبان ماه همان سال ادامه پیدا کرد. فصل سوم این مجموعه با تغییر نام به مهمانی از ۱ فروردین ۱۴۰۳ از شبکهٔ نسیم در حال پخش است.

خلاصهٔ داستان
در فصل‌های اول و دوم، آقای طهماسب به خانهٔ جدیدی نقل مکان کرده که در همسایگی‌اش یک تالار عروسی قرار دارد. شخصیت‌های عروسکی جدیدی به زندگی او اضافه شده که اکثر آنها کارکنان این تالار عروسی هستند و اتفاق‌های متفاوتی را رقم می‌زنند.

در فصل سوم، آقای مجری به همراه عروسک‌های مهمونی به منزل دیگری نقل مکان کرده است. در این فصل عروسک‌های اصلی مجموعهٔ کلاه قرمزی به‌جز کلاه‌قرمزی، پسرخاله و پسرعمه زا حضور دارند.

عدم حضور شخصیت‌های کلاه قرمزی
به‌گفتهٔ ایرج طهماسب، مالکیت تمامی شخصیت‌های مجموعهٔ تلویزیونی کلاه قرمزی با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است و هیچ‌یک از شخصیت‌های این مجموعه در مهمونی حضور نخواهد داشت. با این حال تعدادی از صداپیشگان و عروسک گردانان مجموعهٔ کلاه قرمزی در مهمونی به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین مرضیه محبوب که سابقه ساخت عروسک‌های مجموعه کلاه قرمزی، مدرسه موش‌ها، خونه مادربزرگه و خاله قورباغه و آقا پسر را در کارنامهٔ خود دارد عروسک ساز و طراح عروسک‌های مجموعهٔ مهمونی است. در فصل سه مهمونی برخی از شخصیت‌های کلاه قرمزی مانند جیگر، فامیل دور، آقای همساده، ببعی، بچه فامیل دور و دیبی حضور دارند.

آتش گرفتن بنرهای تبلیغاتی برنامه
در ۲۶ اسفند ۱۴۰۰، خبرگزاری تسنیم با انتشار تصاویری از آتش گرفتن بنر تبلیغاتی مهمونی خبر داد: «آتش گرفتن تابلوی تبلیغاتی نصب‌شده بر پل مرتضوی در بزرگ‌راه نواب و فروریختن تکه‌های آتش بر سطح بزرگراه، سبب اخلال و کندی حرکت در مسیر جنوب به شمال این اتوبان شد. همچنان دلیل این حادثه مشخص نیست.»

عدم حضور حمید جبلی
از نکات قابل توجه برنامهٔ مهمونی عدم حضور حمید جبلی است. جبلی که سابقهٔ بالغ بر ۵ دهه همکاری با طهماسب در ۳۰ فیلم‌سینمایی و مجموعهٔ تلویزیونی را داراست و از سال ۱۳۷۹ تنها در آثار طهماسب به ایفای نقش پرداخته در این مجموعه حضور ندارد. پس از انتشار اولین قسمت مجموعه مهمونی تعدادی از خبرگزاری‌های داخل ایران علت عدم حضور حمید جبلی در مهمونی را اختلاف با ایرج طهماسب عنوان کردند که با این حال این شایعه توسط ایرج طهماسب تکذیب شد. همچنین مجید توکلی مشاور کارگردان مجموعه نمایشی مهمونی در یک مصاحبه با برنامه «استودیو هشت» با تکذیب شایعه اختلاف حمید جبلی و ایرج طهماسب عنوان کرد: «هیچ اختلافی میان حمید جبلی و ایرج طهماسب وجود ندارد و ایشان اکثر مواقع در پشت صحنه و در محل تمرین و ضبط ما حضور پیدا می‌کنند. با این حال تا آن جا که من اطلاع دارم، آقای جبلی دیگر تصمیمی به ادامه فعالیتش ندارد. البته ایشان نخواستند علنی این موضوع را اعلام کنند اما طبق چیزهایی که بنده از ایشان شنیده‌ام به هیچ عنوان قصد فعالیت در حوزه سینما، تلویزیون، شبکه نمایش خانگی» را ندارند».

خواهرم را گرفتن
در بخشی از قسمت اول فصل دوم سیروس (سهیل رهبرزارع) در پاسخ به طهماسب که پرسید سال ۱۴۰۱ چه طور بود؟ گفت خوب بود، خواهرم را گرفتن. طهماسب که متعجب شده بود پرسید خواهرت را گرفتن؟ توی خیابان رفته بود؟ و سیروس جواب داد توی خیابان هم می‌رفت، سر کار هم می‌رفت. طهماسب پرسید کی گرفتش؟ و سیروس گفت پسری پیدا شد و گرفتنش. در این گفت‌وگو عبارت «خواهرم را گرفتن» ابتدا در مخاطب، ظن «دستگیر شدن» را ایجاد می‌کند، اما در ادامه این گفت‌وگوی طنز عنوان می‌شود که «گرفتن خواهر» به معنای پیدا شدن خواستگار و «ازدواج» است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری از تعدادی از زنان بازداشت‌شده در جریان خیزش ۱۴۰۱ با استفاده از عبارت «خواهرم را گرفتن»، به دستمایه طنز قرار دادن «بازداشت زنان معترض» در برنامه «مهمونی» اعتراض کردند.

پخش از شبکه نسیم
در شهریور ۱۴۰۲ نامه‌ای از سوی اداره کل بازرگانی صداوسیما در فضای مجازی منتشر شد که در آن، این اداره با اشاره به بازگشت ایرج طهماسب و برنامه محبوبش به قاب تلویزیون، از مدیران شرکت‌ها، صاحبان صنایع و کانون‌های تبلیغاتی برای ارائه درخواست خود به منظور تبلیغات انحصاری این برنامه دعوت کرده، تا جایگاه این تبلیغات را به بالاترین مبلغ پیشنهاد ارائه شده اختصاص دهد. ایرج طهماسب به این خبر واکنشی نشان نداد و مدیر تأمین برنامه‌های شبکه نسیم از صحت این خبر اظهار بی‌اطلاعی کرد اما مدیر شبکه نسیم اعلام کرد که در حال بررسی و گفت وگو با کارگردان‌ها برای پخش این برنامه‌ها است ولی هنوز به قطعیت نرسیده‌اند. سرانجام پخش فصل جدید این برنامه در نوروز از تلویزیون تأیید شد و مدیر شبکه نسیم اعلام کرد علاوه بر تعدادی از شخصیت‌های مجموعه مهمونی، شخصیت‌های برنامه کلاه قرمزی از جمله فامیل دور، ببعی، جیگر و آقای همساده (به جز کلاه قرمزی و پسرخاله به دلیل عدم حضور حمید جبلی و همین‌طور پسرعمه زا به دلیل عدم حضور محمدرضا هدایتی) در این برنامه حضور دارند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط