سیاست سایپای نوین کاهش وابستگی و بومی‌سازی صنعت خودرو است

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، احمد محرم‌زاده نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حرکت مدیران سایپا به سمت تولید و عرضه خودروهای با کیفیت مثل شاهین و آریا اظهار داشت: تولید خودروهای باکیفیت و شاسی بلند آرزوی دیرینه ملت ایران و متقاضیان خرید خودروها است.

وی افزود: با توجه به وضعیت جغرافیایی مختلف کشور، استاندارد نبودن برخی جاده‌ها و صعب‌العبور بودن برخی مناطق کشور، خودروهای متناسب با این مناطق و با کلاس‌های متنوع باید تولید شود تا مشتریان بتوانند برحسب محل زندگی خود خودرویی در شان خود داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: مردم هر منطقه براساس شرایط محیط جغرافیایی خود خودرو خریداری می‌کنند، به عنوان مثال در مناطق کوهستانی مردم بیشتر به خودروهای شاسی‌بلند علاقه دارند.

محرم‌زاده عنوان کرد: ‌سایپای نوین می‌تواند به این سلایق و علاقه مختلف و متنوع پاسخ بدهد.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های انسانی و نخبگان دانشگاهی در کشور اظهار داشت:‌ اینکه مدیران سایپا به سمت بهره‌گیری از دانش و تجربه نخبگان برای تولید خودروی بومی رفتند اقدام بسیار خوبی است و ما از آن حمایت می‌کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ما معتقدیم باید از ظرفیت دانشگاه‌ها، فکر و دانش آنها برای تقویت تولید خودروهای قابل رقابت با جهان استفاده کرد و همچون صنایع دفاعی خوب درخشید.

محرم‌زاده در همین راستا به انعقاد قرارداد سایپا با وزارت دفاع و شرکت‌های زیرمجموعه برای تولید قطعات خودرو در داخل کشور اشاره کرد و گفت: این اقدام سایپا و تصمیم مدیران این شرکت نیز در راستای بومی‌سازی و تولید قطعات در داخل است.

وی تأکید کرد: همکاری سایپا با وزارت دفاع به معنای کاهش وابستگی به خارج و تولید خودرو در داخل است.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: ما از هر گونه همکاری سایپا با شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید قطعات خودرو و رفتن به سمت سایپای نوین قاطعانه حمایت می‌کنیم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

تصویر روز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا