سیگنال ریزشی طلا به بازار سکه

قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی جمعه‌شب پشت مرز حساس 40 میلیون و 800 هزار تومان نوسان داد. در این شرایط، سکه‌بازان روند حرکتی سکه امامی در روز شنبه را در ۲ سناریو پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش رصد روز، سکه‌بازان در معاملات پشت خطی جمعه شب روند حرکتی سکه امامی در روز شنبه را در ۲ سناریو پیش‌بینی کردند. قیمت سکه امامی روز پنجشنبه گذشته با رشد ۲۵۰ هزارتومانی در حول‌وحوش ۴۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بسته شد و روز جمعه هم نوسان خاصی را ثبت نکرد.

با این‌حال، قیمت طلای جهانی با ریزش ۱۵ دلاری در حدود ۲۳۲۷ دلار به فروش رسید. برخی از سکه‌بازان با اشاره به این اتفاق می‌گفتند این موضوع احتمالاً در اولین روز هفته کام جناح افزایشی بازار سکه را تلخ خواهد کرد.

از سوی دیگر برخی از تحلیلگران سیاسی معتقدند مباحث مربوط به پرونده هسته‌ای ایران در نشست پیش روی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از جمله سیگنال‌های سیاسی منفی بازار است. برخی از تحلیلگران این حوزه معتقدند که با توجه‌ به اخبار منتشر شده در هفته‌های اخیر احتمال صدور قطعنامه علیه برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد. از طرفی درگیری گروه مقاومت اسلامی یمن با کشتی‌های تجاری و نظامی غربی در آب‌های اطراف این کشور نیز از جمله عواملی است که برخی از تحلیلگران از آن تحت عنوان ریسک بازار ارز یاد می‌کنند.

فنی‌های بازار می‌گفتند در صورتی‌ که نرخ دلار هم اصلاح شود احتمال عقب‌نشینی سکه هم محتمل است. با این حال، اگر دلار نوسان صعودی را ثبت کند، احتمال اینکه سکه در مرز فعلی خود نوسان دهد وجود دارد.

به عقیده این دسته برای سکه‌بازان هم مرز مقاومتی ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اهمیت زیادی دارد و درصورتی‌که بالای این محدوده تثبیت دهد احتمال ورود مجدد سکه به کانال ۴۱ میلیون تومان محتمل است. از سوی دیگر، محدوده ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای جناح کاهشی مهم است. به عقیده تکنیکالیست‌ها اگر سکه از این محدوده عقب‌نشینی کند، احتمال کاهش تا ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قوی خواهد شد

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار