شاخص کل منفی، شاخص هم‌وزن مثبت! / خودروسازان مورد توجه بازار

شروع معاملات امروز بازار سهام روند نزولی سهم‌های بزرگ و معاملات مثبت سهم‌های کوچک همراه شد، اما ادامه روند معاملات شاخص‌سازان مثبت می‌شوند؟

به گزارش رصد روز، شروع معاملات امروز بازار سهام با روند نزولی نمادهای شاخص‌ساز همراه بود اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد بازار سهام امروز روندی متعادل دارد و احتمالا در ادامه روند معاملات از رنج منفی به مثبت حرکت کند.

نزول جزئی شاخص‌ کل در حالیست که شاخص هم‌وزن روندی مثبت دارد و این موضوع نشان از روند صعودی نمادهای کوچک بر خلاف نمادهای بزرگ است.

 

 

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز دلیل روند نزولی بازار سهام را نبود پول در بازار دانست و گفت: شاخص کل نتوانست مقاومت محدوده یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحد را بشکند و به همین دلیل احتمال می‌رود بورس وضعیتی نزولی پیش بگیرد. همچنین اولین و اصلی‌ترین دلیل ریزش بورس این است که پول در بازار کم است.

نمادهای خودرویی مورد توجه بازار سهام هستند و احتمالا در ادامه معاملات بازار سهام این نمادها روندی صعودی داشته باشند.

 

 

شاخص به محدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد رسیده است و بسیاری از کارشناسان عقیده دارند شاخص کل کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد را در جریان معاملات امروز بازار سهام از دست خواهد داشت.

پذیره‌نویسی نماد کزغال از ساعت ۹:۳۰ لغایت ساعت ۱۲:۳۰ می‌باشد و همچنین دامنه قیمت در ثبت سفارش از مبلغ ۱۹،۵۰۰ ریال تا مبلغ ۲۰،۵۰۰ ریال می‌باشد.

نمادهای پالایشی در جریان معاملات امروز بازار سهام روندی نزولی دارند.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

 

تجارت نیوز

مطالب مرتبط

آخرین اخبار