شاهزاده پهلوی دلباخته دختری از تبار قاجار+ عکس

به گزارش رصد روز، ایران دخت، دختر همسر اول احمد شاه زنی بسیار زیبا و مورد توجه بود. یکی از کسانی که تمایل به ازدواج با ایراندخت داشت محمدرضا پهلوی بود. محمدرضا پهلوی هم زمانی که در سوئیس بود ایراندخت را می‌بیند و سخت دلباخته او می‌شود. ای...

به گزارش رصد روز، ایران دخت، دختر همسر اول احمد شاه زنی بسیار زیبا و مورد توجه بود. یکی از کسانی که تمایل به ازدواج با ایراندخت داشت محمدرضا پهلوی بود. محمدرضا پهلوی هم زمانی که در سوئیس بود ایراندخت را می‌بیند و سخت دلباخته او می‌شود.

ایران‌دخت (۱۲۹۴–۱۳۶۳) بزرگترین فرزند احمد شاه بود که حاصل ازدواج وی با همسر اولش، بدرالملوک والا، بود. وی در ۵ سالگی به همراه پدر و مادرش به خارج از ایران رفت. او در حالی‌که ۴ سال از محمدرضا پهلوی بزرگتر بود، وقتی که محمدرضا او را دید مورد توجه شاه آیندهٔ ایران قرار گرفت. محمدرضا با پدرش دربارهٔ قصد ازدواج با دختر آخرین شاه قاجار صحبت می‌کند، ولی رضا شاه وقتی که ایران‌دخت در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی به ایران آمد به او گفت که آب پهلوی و قاجار در یک جوی نمی‌رود؛ لذا وی مجدداً به اروپا بازمی‌گردد و همان‌جا ازدواج می‌کند. پس از چند سال (در سال ۱۳۲۴) و درحالیکه او سه فرزند داشت از شوهرش جدا می‌شود.

محمدرضا پهلوی پس از جدایی از فوزیه، با توجه به طلاق ایران‌دخت، بار دیگر موضوع ازدواج با او را مطرح می‌کند که این بار نیز بی‌ثمر می‌ماند. ایران‌دخت از تنها همسر خود، عباس فاروقی، یک دختر و دو پسر داشت.

ایران دخت

ایران دخت

مطالب مرتبط

آخرین اخبار