شرایط دریافت وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن در راستای حمایت از اجاره‌نشینان تا پایان آذرماه قابل دریافت است. به گزارش رصد روز،یکی از راه‌هایی که می‌توان تورم در حوزه مسکن را دور زد، استفاده از وام ودیعه مسکن است. وام ودیعه مسکن وامی برای کمک به پول ابتدایی برای رهن و...

وام ودیعه مسکن در راستای حمایت از اجاره‌نشینان تا پایان آذرماه قابل دریافت است.

به گزارش رصد روز،یکی از راه‌هایی که می‌توان تورم در حوزه مسکن را دور زد، استفاده از وام ودیعه مسکن است. وام ودیعه مسکن وامی برای کمک به پول ابتدایی برای رهن و اجاره است که به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مبلغ وام ودیعه مسکن در شهر تهران ۱۰۰ میلیون تومان و در مراکز استان‌ها ۷۰ میلیون تومان و در سایر نقاط شهری ۴۰ میلیون تومان است.

در مورد اقساط وام ودیعه مسکن باید گفت بازپرداخت این وام ۵ ساله و نرخ سود آن ۱۳ درصد است و برای وام‌های ۱۰۰ میلیون تومانی دو میلیون و ۵۳۹ هزار تومان باید به صورت ماهیانه اقساط پرداخت شود. برای وام‌های ۷۰ میلیون تومانی نیز باید ماهیانه یک میلیون و ۷۷۷ هزار تومان اقساط پرداخت شود و در آخر برای وام ۴۰ میلیون تومانی، حدود یک میلیون تومان در ماه باید قسط پرداخت کنند.

دریافت وام ودیعه مسکن ۴ شرط دارد، اول این که متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد، البته زنان مجرد بالای ۳۵ سال سن که با خانواده زندگی نمی‌کنند و مردانی که سابقا سرپرست خانوار بوده، اما در حال حاضر به دلیل طلاق و یا فوت همسر مجرد هستند، می‌توانند از این وام استفاده کنند، دوم این که اجاره نامه باید رسمی بوده و از زمان انعقاد قرارداد اجاره حداکثر تا پایان زمان ثبت‌نام باشد، سوم این که متقاضی، دو هفته پس از زمان معرفی به بانک، اسناد خود را تحویل بانک داده و ضامن را معرفی کند و در آخر این تسهیلات تنها به مستاجران پرداخت می‌شود و بازپرداخت تسهیلات اجاره خانه توسط مستاجران انجام می‌شود.

ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در سایت tem.mrud.ir صورت می‌گیرد و نیازی به مراجعه حضوری به هیچ یک از نهاد‌های دولتی نیست.

 

زمان ثبت‌نام وام ودیعه مسکن ۲۶ خرداد لغایت ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۱ است و مدارک لازم برای دریافت تسهیلات، مدارک شناسایی که شامل شناسنامه و کارت ملی است و همچنین اجاره نامه رسمی و ثبت شده در سامانه ثبت معاملات است.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار