شرایط پرداخت وام جدید صندوق توسعه ملی اعلام شد

معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی شرایط پرداخت تسهیلات از طریق قرارداد مانایی را اعلام کرد.

به گزارش رصد روز، معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی شرایط پرداخت تسهیلات از طریق قرارداد مانایی را اعلام کرد.

نشست معرفی قراردادهای مانایی (در راستای ابلاغ شیوه‌نامه اصول مطالبات غیرجاری صندوق توسعه ملی توسط رئیس جمهوری) با حضور مسئولان بانکی و رئیس هیئت امنای صندوق توسعه ملی برگزار شد.

علیرضا میر محمد صادقی_عضو هیئت عامل و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی – به معرفی قراردادهای مانایی و پرداخت تسهیلات از این طریق پرداخت.

وی تاثیرات مثبت قراردادهای مانایی را در مواردی چون حفظ ارزش منابع ریالی صندوق توسعه ملی، تامین همزمان ارز و ریال، جلوگیری از تبدیل ارز به ریال در داخل کشور، افزایش توان ساخت داخل و اشتغالزایی، کاهش فشار بر روی بانک‌ها بابت تامین مالی بخش زیادی طرح‌ها دانست.

این مقام مسئول در صندوق توسعه ملی اعلام کرد که محاسبه تسهیلات در قرارداد مانایی به صورت ارزی و مبادلات تسهیلات به صورت ریالی خواهد بود.

وی همچنین گفت که بانک‌ها می‌توانند از فردا از قراردادهای مانایی استفاده کنند.

میرمحمد صادقی درباره شرایط تسهیلات اعطایی قرارداد مانایی بیان کرد: شیوه پرداخت و بازپرداخت تسهیلات در قرارداد ارزی به صورت ارزی خواهد بود اما در قرارداد مانایی به صورت ریال مانا و ریال مانا/ارزی خواهد بود.

معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی در ادامه گفت: تسهیلات قرارداد مانایی برای کسانی است که متقاضی وام ارزی هستند و می‌خواهند این وام را در داخل کشور خرج کنند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط