شرایط پرداخت وام ۴۵۰ میلیونی مسکن چیست؟

نحوه اعطای تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن به صورت مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه است.

به گزارش رصد روز، نحوه اعطای تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن به صورت مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه است.

 محمود محمودزاده، معاون وزیر راه وشهرسازی درباره آخرین وضعیت تسهیلات نهضت ملی مسکن و تسهیلاتی که به خود مالکان پرداخت می‌شود گفت: از هفته پیش امکان پرداخت این تسهیلات به متقاضیان فراهم شده و مالکان می‌توانند مدارک را بارگذاری و بلافاصله بانک عامل هم نوع بانک و هم شعبه بانک را انتخاب کنند.

او افزود: این افراد به بانک‌ها معرفی می‌شوند و با مراجعه به شعبه بانک نسبت به تکمیل مدارک اقدام می‌کنند.

محمودزاده بیان کرد: اسناد مالکیت پروانه ساخت از موارد اصلی برای دریافت این تسهیلات است.

این مقام مسئول گفت: تسهیلات نهضت ملی مسکن به خود مالکی واگذار می‌شود نیاز به خرید اوراق و سپرده‌گذاری ندارد و می‌توانند این تسهیلات را عینا برای ساخت و ساز استفاده کنند.

او گفت: این تسهیلات در چهار مرحله و متناسب با پیشرفت پروژه توسط بانک عامل به حساب واریز می شود.

اعطای تسهیلات مسکن عامل رونق بخش‌های مختلف اقتصاد

محمود جامساز کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه تولید یک میلیون واحد مسکن در سال می‌تواند تاثیر بسزایی در رونق اقتصاد کشور داشته باشد گفت: اگر هدف دولت یعنی ساخت یک میلیون مسکن در سال و ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال محقق شود می‌توان انتظار داشت که با حرکت روبه جلوی بخش مسکن، شاهد رشد شاخص‌های اقتصادی باشیم.

او افزود: با در نظر گرفتن رقم شش میلیون تومان برای ساخت هر متر مسکن، سرمایه بسیار هنگفتی برای ساخت این واحدهای مسکن در نظر گرفته شده است؛ اگر هر کدام از بخش‌های مسکن با ساخت این واحدها رونق بگیرد، صدها نفر در هر کدام از بخش‌های ساخت این واحدها مشغول به کار می‌شوند و اشتغال برای افراد ایجاد شده و در نتیجه شاهد رونق تولید و اشتغال در اقتصاد کشور خواهیم بود.

جامساز یادآور شد: با ارائه تسهیلات به بخش مسکن می‌توان در جهت رونق آن قدم‌های موثری برداشت چرا که در حال حاضر نقدینگی در این بخش وجود ندارد و با سرازیر شدن پول می‌توان رونق را به بازار مسکن و بخش‌های مختلف اقتصاد رساند؛ از سوی دیگر دولت باید به بخش مسکن نگاه ویژه‌ای داشته باشد چرا که این بخش می‌تواند لوکوموتیو بخش اقتصاد را به حرکت در بیاورد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط