شروط برگزاری امتحانات حضوری دانش‌آموزان چیست؟

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، شیوه برگزاری امتحانات نوبت اول دانش‌آموزان یکی از سؤالات اساسی است که این روزها از سوی خانواده‌ها و دانش‌آموزان محل پرسش است.

 

برخی مدارس گفته‌اند که امتحانات به شیوه حضوری برگزاری می‌شود و این مسئله موجب اعتراض دانش‌آموزان شده است، آنها می‌گویند در حالیکه آموزش‌ها مجازی بوده است چگونه انتظار دارند که امتحانات حضوری برگزار شود؟

 

از سوی دیگر خانواده‌های دانش‌آموزان کلاس اول و دوم دبستان، این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا وضعیت ارزیابی یادگیری دانش‌‌آموزان برای دو درس فارسی و ریاضی حضوری خواهد بود؟

 

در همین رابطه، خسرو ساکی؛ رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که شرایط برگزاری امتحانات نوبت اول دانش‌‌آموزان به شیوه حضوری چیست؟ گفت: برگزاری امتحانات به شیوه حضوری باید با نظر شورای مدرسه و اجازه ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونای استان باشد.

 

وی افزود: اگر ستاد مدیریت کرونای استان اعلام کند شرایط زرد است و شورای مدرسه امکانات موجود را بررسی کرده و مشخص شد شرایط لازم را برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و برگزاری امتحانات دارند، مانعی برای امتحانات حضوری وجود ندارد.

 

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طبق دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در مناطق نارنجی امتحانات حضوری معنا نخواهد داشت، گفت: در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه فراهم نباشد، امتحانات از طریق برگزاری آزمون آنلاین در سامانه شاد یا سایر سامانه‌های مورد تأیید شورای مدرسه و نمره ارزشیابی مستمر با استفاده از مستندات و شواهد جمع آوری شده از فعالیت‌های آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان در نیم سال اول تعیین می‌شود.

 

ساکی درباره شیوه ارزیابی دانش‌آموزان کلاس اول و دوم دبستان گفت: درباره برگزاری حضوری ارزشیابی تحصیلی و تربیتی پایه های اول ودوم ابتدایی صرفاً در مناطق دارای وضعیت زرد و پس از اخذ مجوز کتبی از کارگروه مدیریت و کنترل بیماری کرونای استان امکان پذیر است.

 

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، ارزیابی دروس شایستگی‌های فنی شاخه‌های فنی و حرفه‌ای، استاندارهای مهارت شاخه کاردانش و دروس کارورزی و کارآموزی به صورت حضوری با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی انجام می‌شود.

 

ارزشیابی دروس داخلی و امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم مدارس روزانه که در شهریورماه موفق به کسب نمره قبولی در برخی از دروس نشده‌اند برای ۷۶ هزار و ۷۰۰ نفر به شیوه حضوری از ۱۵ دی تا ۸ بهمن ۹۹ برگزار خواهد شد.

 

آموزش و پرورش شهر تهران نیز در دستورالعمل جداگانه‌ای اعلام کرده است: با توجه به وضعیت بیماری کرونا و مصوبات ستاد مرکزی مقابله با کرونا امسال تمام کلاس‌های درس در شهر تهران غیرحضوری بود بنابراین به هیچ عنوان امتحان حضوری در هیچ یک از مقاطع تحصیلی (حتی کلاس اول و دوم دبستان) برگزار نمی‌شود و صرفاً امتحانات نهایی دی ماه که آن هم مختص بازماندگان امتحانات خرداد و شهریور است به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا