شعر عاشقانه امید عالیشاه برای پرسپولیس+ عکس

امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس دلنوشته‌ای احساسی برای پرپسولیس منتشر کرد.

به گزارش رصد روز، شب گذشته پرسپولیس در خانه شمس آذر در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر موفق شد ۳-۱ به پیروزی برسد و صدر جدول را حفظ کند. استقلال هم گل گهر را برد تا همچنان با یک امتیاز در تعقیب سرخپوشان باشد.

امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس یا شعری زیبا از فاضل نظری از پرسپولیس تمجید کرد.

امید عالیشاه (زادهٔ ۲۰ دی ۱۳۷۰) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست وینگر و به‌عنوان کاپیتان برای باشگاه پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند.

نخستین باشگاه حرفه‌ای او نساجی بود. پس از آن، دوران کوتاهی در نفت تهران داشت و سپس برای دو فصل در باشگاه راه‌آهن بازی کرد. عالیشاه در انتقالات تابستانی فصل ۹۳–۱۳۹۲ لیگ برتر خلیج فارس، با پرسپولیس قرارداد امضا کرد و در پایان لیگ پانزدهم، به عنوان بهترین پاسور لیگ برتر شناخته شد. در فصل ۹۶–۱۳۹۵، برای انجام خدمت سربازی، به صورت قرضی به تراکتور پیوست و سپس دوباره به پرسپولیس بازگشت.

امید عالیشاه سابقه بازی برای تیم ملی نوجوانان ایران را دارد؛ او در همین پایه در جام جهانی نوجوانان حضور داشته‌است. او همچنین برای تیم ملی امید و تیم ملی بزرگسالان نیز بازی کرده‌است.

افزون بر دستاوردهای داخلی با پرسپولیس، شامل پنج قهرمانی لیگ برتر، دو قهرمانی جام حذفی و پنج قهرمانی سوپر جام، او توانسته‌است افتخارات بین‌المللی چون نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ را همراه این تیم کسب کند.

دوران باشگاهی
نساجی مازندران
نخستین باشگاه حرفه‌ای او نساجی بود که حاصل کار او ۱۶ بازی و ۳ گل برای این تیم بود.

نفت تهران
عالیشاه سابقه بازی در نفت تهران (نفت نوین تهران فعلی) را دارد.

راه‌آهن
او برای دو فصل در باشگاه راه‌آهن بازی کرد.

پرسپولیس
امید عالیشاه در نقل و انتقالات تابستانی فصل ۹۳–۱۳۹۲ لیگ برتر خلیج فارس، با قراردادی ۲ ساله به تیم پرسپولیس پیوست؛ او نخستین بازی رسمی خود برای پرسپولیس را در مسابقه با ملوان انجام داد و توانست یک گل در آن مسابقه به ثمر برساند. عالیشاه سابقه گلزنی در دربی تهران را نیز دارد.

عالیشاه بهترین پاسور پرسپولیس در لیگ برتر است. وی در پایان لیگ پانزدهم بیشترین تعداد پاس گل را در بین تمام بازیکنان لیگ داشت.

تراکتورسازی تبریز
پس از پیشنهاد تیم تراکتور او در سال ۹۵ برای انجام خدمت سربازی به این تیم پیوست. سرپرست باشگاه پرسپولیس معتقد بود عالیشاه می‌توانسته در پرسپولیس بماند و اعلام کرد در هنگام عقد قرارداد، او هیچ‌گونه صحبتی دربارهٔ خدمت سربازی و مشکل تحصیلی نکرده‌است.

به دلیل محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات، او در بازی‌های زیادی برای این تیم به میدان نرفت، اما در تمرینات این تیم شرکت داشت که با واکنش یحیی گل‌محمدی (سرمربی وقت تراکتور) روبرو شد. باشگاه تراکتورسازی تبریز به دلیل حضور عالیشاه در یک برنامهٔ ورزشی ویژهٔ شهرآورد تهران، او را کنار گذاشت که باعث ایجاد حاشیه‌های رسانه‌ای نیز شد.

بازگشت به پرسپولیس
عالیشاه پس از پایان دوره خدمت سربازی خود به پرسپولیس بازگشت. او که پیش‌تر سابقه کاپیتانی در پرسپولیس را داشت، در فصل ۰۲–۱۴۰۱، به عنوان کاپیتان اول این تیم، جام‌های قهرمانی لیگ و حذفی را بالای سر برد.

نوجوانان ایران
امید عالیشاه سابقه بازی برای تیم ملی نوجوانان ایران را دارد؛ او در همین مقطع در جام جهانی فوتبال نوجوانان حضور داشته‌است.

جوانان ایران
او در ۵ بازی رسمی برای تیم ملی فوتبال جوانان ایران به میدان رفته و یک گل هم زده‌است.

امید ایران
نخستین بازی امید عالیشاه برای تیم ملی فوتبال امید ایران دربرابر قطر بود؛ همچنین وی در همان مسابقه یک گل به ثمر رساند.

تیم ملی فوتبال ایران
عالیشاه در دورهٔ بازی با پیراهن راه‌آهن مدتی به تیم ملی دعوت شد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط