شهید مالک رحمتی در آغوش مادرش+ عکس

شهید مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی به همراه رئیس جمهور و سایر همراهان بر اثر سانحه سقوط بالگرد به شهادت رسیدند.

به گزارش رصد روز، شهید مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی به همراه رئیس جمهور و سایر همراهان بر اثر سانحه سقوط بالگرد در حوالی ورزقان به شهادت رسیدند.


امروز و در حاشیه مراسم تشییع و وداع با پیکر شهدا در سراسر کشور، تصویری از در آغوش کشیدن قاب عکس شهید مالک رحمتی توسط مادرش پربازدید شده است.

شهید مالک رحمتی(زادهٔ ۱۳۶۱ – ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) سیاستمدار، حقوقدان و مدیر ایرانی بود که در دولت سیزدهم از سال ۱۴۰۲ تا زمان کشته شدنش سمت استاندار آذربایجان شرقی را بر عهده داشت.

او دانش‌آموختهٔ کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه امام صادق و دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی در تهران بود. و از تیر تا بهمن ۱۴۰۲ به‌عنوان معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی فعّالیت می‌کرد. همچنین از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ سمت قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی را برعهده داشت.

وی در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه سقوط بالگرد همراه با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیشین و چند نفر دیگر کشته شد.

استانداری آذربایجان شرقی
پس از درگذشت استاندار وقت آذربایجان شرقی، زین‌العابدین رضوی خرم در ۳۰ دی ۱۴۰۲، در روز ۱ بهمن ۱۴۰۲ اعضای هیئت دولت سیزدهم با مالک رحمتی برای کسب سمت استانداری آذربایجان شرقی موافقت کردند و وی به‌عنوان دومین استاندار آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم انتخاب شد.

وی همچنین نخستین استاندار استان آذربایجان شرقی است که پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ متولد شده است.

کشته‌شدن
سانحه سقوط بالگرد ورزقان ۱۴۰۳
در ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، بالگرد حامل وی همراه با سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، سید محمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز و چند تن از همراهانش در منطقه حفاظت‌شده دیزمار محدوده عمومی میان ورزقان و جلفا در استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شده و همه سرنشینان آن شهید شدند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط