شوخی سردار آزمون با ادمین اینستاگرام باشگاهش+ ویدیو

اکانت باشگاه آاس رم ویدیویی جالب از سردار آزمون، ستاره ایرانی این تیم، و شوخی او با ادمین اینستاگرام باشگاه منتشر کرد.

به گزارش رصد روز،  اکانت باشگاه آاس رم ویدیویی جالب از سردار آزمون، ستاره ایرانی این تیم، و شوخی او با ادمین اینستاگرام باشگاه منتشر کرد.

 

سردار آزمون (زادهٔ ۱۱ دی ۱۳۷۳) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مهاجم به صورت قرضی برای باشگاه آ.اس. رم بازی می‌کند.

او در عرصه ملی در تمامی رده‌های سنی تیم ملی به میدان رفته‌است و اکنون بهترین گلزن در ترکیب تیم ملی ایران است. آزمون دومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال ایران پس از علی دایی است.

دوران باشگاهی
سال‌های آغازین
به گفتهٔ آزمون، آغاز فوتبال وی در سن ۹ سالگی طی سفری خانوادگی در ترکمنستان صورت گرفت. اولین باشگاه فوتبال آزمون تیم عقاب گنبد بود. همچنین او در نوجوانی بازیکن والیبال بود و به تیم والیبال زیر ۱۵ سال ایران نیز دعوت شده بود اما او والیبال را برای تمرکز روی فوتبال کنارگذاشت. پس از چند سال بازی برای عقاب، او به تیم شموشک گرگان پیوست و پس از آن به تیم اتکا گرگان در لیگ فوتبال دسته یک ایران پیوست.

سپاهان
سردار آزمون زمانی که ۱۵ سال سن داشت به جوانان سپاهان پیوست. درحالی‌که آزمون در سفرهای تدارکاتی سپاهان در ترکیه حضور پیدا کرده بود، اما بازی رسمی برای این باشگاه انجام نداد ولی در جشن قهرمانی سپاهان در لیگ برتر ایران در فصل ۹۱–۱۳۹۰ حضور پیدا کرد.

در طول فصل ۹۲–۱۳۹۱، به لطف نمایش عالی آزمون در تیم جوانان ایران، سردار مورد توجه چند باشگاه اروپایی، ازجمله روبین کازان قرار گرفت. آزمون زمانی که اواخر همان سال در سن ۱۷ سالگی به روبین کازان پیوست، جوان‌ترین لژیونر ایران شد.

روبین کازان
فصل ۱۳–۲۰۱۲
در ژانویه ۲۰۱۳، آزمون پیشنهادی از باشگاه روبین کازان روسیه برای پیوستن به آنها دریافت کرد. وی در عین حال از دو تیم ایرانی پرسپولیس و استقلال پیشنهاد دریافت کرده بود و همچنین سپاهان پیشنهاد تمدید قرارداد را به او داده بود. با این حال او کار با قربان بردیف را انتخاب کرد و تبدیل به اولین بازیکن فوتبال ایران در لیگ برتر روسیه شد. در اولین فصل حضورش در این باشگاه، ۸ بازی برای تیم دوم روبین کازان انجام داد و دو گل به ثمر رساند و یک کارت زرد دریافت کرد. او همچنین چند مرتبه‌ای برای تیم ۱۸ نفره روز بازی انتخاب شد، اما نتوانست اولین بازی خود را در بزرگسالان انجام دهد.

فصل ۱۴–۲۰۱۳
در ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۳، آزمون اولین بار به عنوان بازیکن تعویضی در دقیقه ۷۳ در بازی لیگ اروپا مقابل یاگودینا وارد زمین شد، تا اولین بازی خود را برای بزرگسالان انجام دهد. روبین کازان این بازی را با نتیجه ۱–۰ پیروز شد. در ۲۹ اوت، او اولین گل خود را در دومین بازی بزرگسالان خود برای روبین کازان در برد ۳–۰ لیگ اروپا مقابل مولده به ثمر رساند. در ۶ اکتبر ۲۰۱۳، او اولین بازی خود در لیگ در پیروزی ۵–۱ مقابل آنژی مخاچ‌قلعه در حالی انجام داد که در دقیقه ۷۲ وارد زمین شد و یک پاس گل و یک گل زد.

در ۲۷ مارس ۲۰۱۴، آرسنال پیشنهادی ۲ میلیون پوندی به کازان برای انتقال آزمون ۱۹ ساله ارائه کرد. این پیشنهاد باعث شد او همچنین مورد توجه باشگاه‌هایی همچون میلان، یوونتوس، لیورپول، تاتنهام و بارسلونا قرار بگیرد.

سه روز بعد، او دومین گل لیگ خود را برای روبین کازان در شکست ۱–۲ مقابل روستوف به ثمر رساند. در ۶ آوریل، او در شکست روبین کازان مقابل زنیت سن پترزبورگ یک گل به ثمر رساند. آزمون در بازی مقابل کریلیا سووتوف در پیروزی ۴–۰ در ۱۰ مه ۲۰۱۴، به عنوان بازیکن تعویضی در دقیقه ۵۵ وارد زمین شد و یک گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد.

فصل ۱۵–۲۰۱۴
در ۴ ژوئیه ۲۰۱۴، روبین کازان از طریق وب سایت رسمی خود اعلام کرد که آزمون علیرغم پیشنهادهای انتقال از سوی آرسنال، لیورپول و زنیت در باشگاه باقی خواهد ماند. او گل روبین کازان را در تساوی ۱–۱ مقابل هلاس ورونا در یک بازی دوستانه پیش فصل در ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۴ به ثمر رساند. او اولین گل فصل خود را در تساوی ۱–۱ مقابل احمد گروزنی در دقیقه ۸۷ به ثمر رساند. در ۳۰ اکتبر، او در پیروزی آنها مقابل اسپارتاک مسکو در جام حذفی ۱۵–۲۰۱۴ یک گل به ثمر رساند.

روستوف
در ۲۶ فوریه ۲۰۱۵، در نیم فصل، آزمون یک قرارداد قرضی سه ماه و نیم با باشگاه روستوف که در حال سقوط بود، تا پایان فصل امضا کرد. در ۲۶، آزمون در دقیقه ۷۳ به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد و در دقیقه ۸۸ گل برتری بازی را مقابل کوبان کراسنودار به ثمر رساند. آزمون دوباره در ۲۶ آوریل ۲۰۱۵ در تساوی ۲–۲ روستوف مقابل دینامو مسکو به گل رسید. عملکرد خوب او باعث شد تا در تیم منتخب هفته لیگ برتر روسیه قرار بگیرد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار