شوک بزرگ مورایس به سپاهان

سرمربی پرتغالی سپاهان چند روز پس از قهرمانی در جام حذفی تصمیم خود را گرفت و به مدیران باشگاه خبر مهمی را اطلاع داد.

به گزارش رصد روز، سرمربی پرتغالی سپاهان چند روز پس از قهرمانی در جام حذفی تصمیم خود را گرفت و به مدیران باشگاه خبر مهمی را اطلاع داد.

 

مشخص بود که یکی از مهم‌ترین چالش‌های مهدی آذربایجانی مدیرعامل جدید باشگاه سپاهان و همکارانش در هیئت مدیره باشگاه جلب رضایت ژوزه مورایس برای ادامه همکاری در سال سوم است که درنهایت امروز این مربی پرتغالی پس از چند روز تصمیم خود را برای آینده به اطلاع باشگاه رسانده است.

مورایس در گفتگویی که با مدیران باشگاه داشته به آنها از خستگی خود گفته و اینکه دیگر علاقه‌ای به ادامه همکاری ندارد و این موضوع هم به دلیل اتفاقات عجیب و غریبی است که در طول فصل در اردوی طلایی‌پوشان اصفهانی رخ داد و آنها را به دل بحرانی بزرگ فرستاد و دلخوری و گلایه بزرگ مورایس را به همراه داشت.

در همین زمینه با یکی از مدیران باشگاه سپاهان صحبت کردیم که او می‌گوید با این درخواست مورایس و عدم تمایل او برای ادامه همکاری موافقت نکرده‌اند و مصر بر ادامه این همکاری هستند. باشگاه سپاهان از مورایس خواسته تا برای آرامش ذهنی و روانی بیشتر به تعطیلات یک هفته‌ای برود و پس از آن پاسخ نهایی را بدهد.

نکته قابل توجه در قرارداد مورایس اینکه او همچنان یک سال دیگر قرارداد دارد و باید برای جدا شدن بند آزادسازی خود را به باشگاه اصفهانی پرداخت کند که بعید به نظر می‌رسد مشکلی در این زمینه با توجه به پیشنهادات خارجی‌ای که دریافت کرده داشته باشد.

 

باشگاه فوتبال سپاهان با نام رسمی باشگاه فوتبال فولاد مبارکه سپاهان اصفهان یک باشگاه فوتبال در لیگ برتر خلیج فارس است که در سال ۱۳۳۲ در شهر اصفهان پایه‌گذاری شد. مالک این باشگاه در حال حاضر، شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.

باشگاه فوتبال سپاهان از ابتدای تأسیس خود موفق به کسب ۱۰ جام رسمی و کشوری در طول تاریخ خود شده‌است. مالک این باشگاه قبل از انقلاب محمود حریری بود. باشگاه فوتبال سپاهان با کسب پنج مقام قهرمانی و چهار مقام نایب قهرمانی در دوره‌های دوم، نهم، دهم، یازدهم و چهاردهم لیگ برتر جزو تیم‌های پرافتخار در مسابقات لیگ فوتبال ایران به حساب می‌آید و همچنین اولین تیم ایرانی است که به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و تنها تیمی از ایران است که به مسابقات جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۰۷ میلادی راه یافته‌است. سپاهان پرافتخارترین تیم دههٔ ۱۳۸۰ فوتبال ایران و اولین باشگاهی در تاریخ لیگ فوتبال ایران است که توانست در فصل ۹۱–۱۳۹۰ برای سومین دورهٔ پی‌درپی قهرمان لیگ برتر شود. همچنین نخستین باشگاه در تاریخ لیگ فوتبال ایران بوده که توانسته در دو دوره پیایی قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شود. سپاهان همچنین با پنج قهرمانی در جام حذفی، یکی از تیم‌های پرافتخار این جام به حساب می‌آید. از مهم‌ترین افتخارات باشگاه فوتبال سپاهان می‌توان به ۵ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی لیگ فوتبال ایران، ۵ قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران، ۱ نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا، ۱ نایب قهرمانی جام قهرمانی فوتبال ایران و همچنین یک عنوان پنجمی جام باشگاه‌های فوتبال جهان اشاره کرد. سپاهان به پشتوانهٔ مالی محکم و استوار شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ایران به عنوان باشگاهی با ثبات، ساختار حرفه‌ای، سازماندهی مناسب، منظم و اصولی شناخته می‌شود.

پیشینه
تیم شاهین اصفهان – ۱۳۴۲
دهه ۱۳۳۰ و ۱۳۴۰
این باشگاه در اواخر مهر ماه سال ۱۳۳۲ توسط محمود حریری بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و شاهین تهران تأسیس شد.

ابتدا نام باشگاه «شاهین» انتخاب شد چون شعبه‌ای از باشگاه فوتبال شاهین تهران بود و با الگوبرداری از این باشگاه بنیان‌گذاری شده بود. این تیم در سال ۱۳۴۲ به عنوان نمایندهٔ اصفهان و در قالب تیم منتخب اصفهان جهت شرکت در مسابقات قهرمانی ایران به تهران آمد و بعد از تساوی ۱–۱ با تیم منتخب تهران، قهرمان شد. در تیر ماه سال ۱۳۴۶ باشگاه شاهین تهران منحل شد و شاهین اصفهان برای جلوگیری از انحلال مجبور به تغییر نام شد و نام «سپاهان» را که از نام‌های قدیمی شهر اصفهان بود برگزید و تا سال ۱۳۵۰ چهارده بار قهرمان باشگاه‌های اصفهان شد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار