شکوفایی اقتصادی با تأمین مالی طرح ها در بانکداری اسلامی

مدیر عامل بانک رفاه کارگران جزئیات اجرایی تأمین مالی طرح ها از طریق بانکداری اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش رصد روز، به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران در دومین جلسه کمیته بانکداری اسلامی این بانک گفت: تأمین مالی از طریق اجرای بانکداری اسلامی و مشارکت در انجام پروژه ها و فعالیت های تولیدی، اثرات مثبتی بر اقتصاد کشور دارد.

اسماعیل لله گانی با بیان این مطلب افزود: بانکداری اسلامی با فراهم کردن زمینه و بستر مشارکت در تأمین مالی طرح ها، به عنوان عنصر ضروری و حیاتی در فعالیت های تولیدی می تواند سیستم اقتصادی کشور را از رکود به سوی توسعه و شکوفایی سوق دهد.

وی افزود: در این طرح، بانک واسطه تأمین سرمایه به واحد های تولیدی است و از طریق جمع آوری سرمایه های خرد و تشویق سپرده گذاران به مشارکت در پروژه ها و طرح ها، به توسعه و رونق فعالیت های تولیدی و اشتغال زایی کمک می کند.

لله گانی تصریح کرد: ساختار اجرای طرح تأمین مالی از طریق بانکداری اسلامی در بانک رفاه کارگران طراحی شده است که بر اساس آن ابتدا پروژه های دارای توجیه فنی و اقتصادی از طریق ساز و کار مشخصی شناسایی شده، سپس در قالب فراخوان عمومی از سپرده گذاران به منظور مشارکت در آن ها دعوت به عمل می آید.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران ادامه داد:  منابع و سپرده ها در صندوق مشخصی مانند صندوق امید رفاه جمع آوری و سپس این منابع برای اجرای پروژه ها و طرح های تولیدی و اقتصادی به کار گرفته می شود.

لله گانی در پایان تأکید کرد:  شرایط و موقعیت مناسبی برای همکاری و هم افزایی بین سازمان ها و بخش های مختلف شکل گرفته است و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح، شاهد اثرات مثبت آن در زیرساخت های اقتصادی کشور باشیم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط