صدور بیش از ۸۹ هزار میلیارد ریال “اوراق گام” توسط بانک رفاه کارگران در سال جاری

بانک رفاه کارگران با هدف حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی بالغ بر ۸۹ هزار میلیارد ریال اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) در راستای تامین مالی واحدهای تولیدی درسال جاری صادر کرده است. به گزارش رصد روز، به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، ا...

بانک رفاه کارگران با هدف حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی بالغ بر ۸۹ هزار میلیارد ریال اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) در راستای تامین مالی واحدهای تولیدی درسال جاری صادر کرده است.

به گزارش رصد روز، به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، از این میزان اوراق تا پایان روز دهم بهمن ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۵۸ هزار میلیارد ریال نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، با قابلیت معامله ثانویه در بازار سرمایه (فرابورس) ثبت شده است.

‏‏ سازمان تامین اجتماعی و برخی از نهادها، دستگاه‌ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی نیز از این اوراق در راستای توسعه ابزارهای مالی مربوطه بهره‌برداری کرده‌اند.

شایان ذکر است، اوراق گام یک ابزار تامین مالی کارآمد برای بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی به حساب می‌آید که با استفاده از آن می‌توان سرمایه در گردش آنها را بدون آثار تورمی تامین کرد. این اوراق قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه را دارند

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار