ضرر ۵.۲ میلیارد دلاری رونالدو به کوکاکولا!

حرکت کریستیانو رونالدو در نشست خبری قبل از دیدار برابر مجارستان باعث شد شرکت کوکاکولا تاکنون ۴ میلیارد دلار ضرر کند.

به گزارش رصد روز، حرکت کریستیانو رونالدو در نشست خبری قبل از دیدار برابر مجارستان که نوشابه کوکاکولا را کنار زد و توصیه کرد آب بخورید، باعث ضرر میلیاردی شرکت کوکاکولا شد.

به نقل از یاهو اسپرت، شرکت کوکا کولا به دنبال کنفرانس خبری کریستسانو رونالدو در یور و۲۰۲۰ و اقدام او در حمایت از آب آشامیدنی به جای نوشابه با ضرر هنگفت ۵.۲ میلیارد دلاری روبرو شد.

رونالدو در کنفرانس خبری قبل از بازی پرتغال و مجارستان دو شیشه نوشابه که روی میز او قرار داده شده بود را نپسندید و آنها را از معرض دید خارج کرد و سپس با برداشتن یک شیشه آب آشامیدنی گفت: آب بنوشید. این حرکت رونالدو در فضای مجازی بسیار پر سر و صدا شده است.

کوکا کولا اسپانسر رسمی رقابت‌های یور و۲۰۲۰ است و از ابتدا در مقابل هر فرد سخنگو در کنفرانس خبری ۲ بطری نوشابه قرار داده است.

طبق آمار اتلتیک ارزش هر سهم کوکاکولا بلافاصله پس از این کنفرانس خبری از ۷۳.۰۲ دلار به ۷۱.۸۵ دلار سقوط کرد.

این سقوط ۱.۶ درصدی به معنای نابود شدن ۵.۲ میلیارد دلار از کل ارزش این شرکت بود.

کوکا کولا در بیانیه‌ای در واکنش به این رویداد اعلام کرد: هر فرد مختار است نوشیدنی مورد نظر خود را انتخاب کند؛ نیازها و سلیقه افراد با هم متفاوت است.

پس از آرام شدن بازار ارزش کل کوکاکولا از ۲۴۲ میلیارد دلار به ۲۳۸ میلیارد دلار کاهش یافت که این به معنای از دست دادن ۴ میلیارد دلار است.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

مهر

مطالب مرتبط