طلای جهانی روی ریل افزایش قیمت

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۲۰۲۱ دلار و ۷۷ سنت رسید.

به گزارش رصد روز، قیمت طلا در روز چهارشنبه در شرایطی افزایش یافته که ارزش دلار پایین آمده و اطلاعات ضعیف‌تر از حد انتظار اشتغال آمریکا احتمال پایان سیاست‌های سختگیرانه پولی فدرال رزرو آمریکا را بالا برده است.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۲۰۲۱ دلار و ۷۷ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۱۴ درصدی به ۲۰۳۹ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر اطلاعات نرخ اشتغال آمریکا در بخش غیر کشاورزی هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری در مورد سیاست پولی فدرال رزرو قبل از اجلاس هفته آینده ارائه دهد.

اطمینان تاجران در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قیمت طلا را در روز دوشنبه به اوج ۲۱۳۵ دلار و ۴۰ سنت رساند. اما عدم اطمینان نسبت به زمان‌بندی این اقدام قیمت طلا را ۱۰۰ دلار در همان روز پایین آورد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز سه‌شنبه منتشر شد نشان داد مشاغل جدید در آمریکا در ماه اکتبر به پایین‌ترین رقم طی دو سال و نیم گذشته رسیده که نشان می‌دهد بالا رفتن نرخ بهره تقاضا برای کار را پایین آورده است. شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر کرده است. شاخص دلار در روز سه‌شنبه به بالاترین سطح طی دو هفته گذشته رسیده بود.

تاجران حدود ۶۰ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره تا ماه مارس سال آینده میلادی کاهش یابد. پایین آمدن نرخ بهره به نفع سرمایه‌های غیر سودده مانند طلاست. تحلیلگران فنی رویترز پیش‌بینی می‌کنند قیمت طلا می‌تواند تا محدوده ۲۰۳۳ و ۲۰۳۹ دلار در هر اونس افزایش یابد و در حال حاضر در حدود ۲۰۰۹ دلار تثبیت شده است.

قیمت نقره امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۵۹ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۸ درصد افزایش ۹۰۵ دلار و ۶۵ سنت معامله می‌شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار