عاملان زورگیری و قمه کشی در آزاد راه تهران شمال دستگیر شدند

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از شناسایی ۳ عامل زورگیر و قمه کشی در آزاد راه تهران شمال خبر داد.

به گزارش رصد روز ،سرهنگ سعید راستی اظهار کرد: در پی انتشار و باز نشر کلیپی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با عنوان زورگیری و قمه کشی در آزاد راه تهران – شمال که در آن ۳ سرنشین یک دستگاه خودرو پراید، با قدرت نمایی با استفاده از سلاح سرد، سرنشینان یک دستگاه خودروی ۲۰۶ را تهدید کرده بودند؛ بررسی موضوع بلافاصله در دستور کار مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در بررسی‌های اولیه و استعلام پلاک انتظامی خودروی متهمان مشخص شد، پلاک انتظامی نصب شده متعلق به خودروی پراید نمی‌باشد و شماره انتظامی جعلی است، گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مأموران این پلیس موفق شدند هویت واقعی متهمان و مخفیگاه آن‌ها را در حوالی شهر قدس شناسایی کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهمان اخذ شد، گفت: روز گذشته ۲۵ آبان ماه تیمی از مأموران این مرکز به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند هر سه آن‌ها را دستگیر و در بازرسی از محل چند قبضه سلاح سرد نیز کشف کنند.

سرهنگ راستی عنوان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس امنیت در بازجویی‌های اولیه به جرم ارتکابی اعتراف و علت آن را خودنمایی و ایجاد مزاحمت عنوان کردند.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران در پایان خاطر نشان کرد: هر سه متهم در کمتر از ۴۸ ساعت دستگیر و با صدور قرار میلیاردی از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.

سرهنگ صباحی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ با اشاره به اظهارات اولیه‌ی عاملان قمه کشی آزادراه تهران_شمال گفت: این افراد هیچ گونه سابقه‌ی کیفری نداشته اند و طبق اظهارات این متهمان در جاده آینه دو خودرو به هم برخورد می‌کند و فقط به قصد تلافی این اتفاق دست به این کار زده اند.

وی افزود: این افراد که در خودروی پراید حضور داشتند بنا به اظهاراتشان قصد هیچ گونه سرقتی را نداشتند و فقط برای خودنمایی دست به این کار زده اند.

سرهنگ صباحی  نیز در همین رابطه گفت: پلیس به صورت ۲۴ ساعته در تمامی جاده‌ها و اتوبان‌ها حضور دارد و در همه‌ی جاده‌ها و اتوبان‌ها امنیت برقرار است.

سرهنگ صباحی با بیان اینکه در صورت بروز حادثه‌های این چنینی سریعا باید با پلیس تماس گرفته شود ادامه داد: از مردم عزیز می‌خواهیم تا در صورت مشاهده هرگونه اتفاق این چنینی سریعا موضوع را به پلیس اطلاع دهند و با فیلم گرفتن و منتشر کردن آن در فضای مجازی موجب تشویش اذهان عمومی نشوند.

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

آخرین اخبار