تاریخ انتشار این مطلب 1399/10/14 - 17:46:53

عرضه خانه‌های خالی مسکن را ارزان می‌کند

به گزارش رصد روز، مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع مالیات بر خانه‌های خالی گفت: یکی از موضوعاتی که سعی کرده‌ایم در مجلس، کمیسیون عمران و کمیسیون‌های دیگر همواره به آن توجه کنیم، حرکت به سمت عدالت اجتماعی و کنترل قیمت‌ها در حوزه مسکن است.

او ادامه داد: طرح مالیات بر خانه‌های خالی یعنی بحث مالیات برعایدی سرمایه هم در کمیسیون اقتصادی در حال تهیه است، براین اساس اگر فردی وارد بازار مسکن شد و خواست این زمین یا مسکن را برای سفته‌بازی یا دلال بازی نگه دارد مکلف است مالیات آن را پرداخت کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: در طرح جهش تولید مسکن کسانی که نیاز مسکن مردم را برطرف می‌کنند مورد حمایت ما قرار می‌گیرند و قرار است این طرح در صحن علنی مجلس تصویب شود.

یوسفی بیان کرد: طبق سرشماری سال ۹۵ ما ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خالی داریم که از این تعداد ۵۰۰ هزار واحد در تهران قرار دارند، ولی اگر این واحدها در چرخه مصرف مردم قرار می‌گرفت به کاهش قیمت مسکن کمک می‌کرد.

به گفته این مقام مسئول متاسفانه در ۱۰ ماه گذشته چیزی بالغ بر ۱۵۰ الی ۲۰۰ درصد افزایش قیمت در حوزه مسکن داشته‌ایم.

  شرط کاهش قیمت خودرو اعلام شد/ سود گزافی که دلالان از فروش خودرو می‌برند

او گفت: متاسفانه با این افزایش قیمت، خرید خانه که هیچ قیمت رهن و اجاره هم برای اقشار جامعه بسیار زیاد شده است، ولی در این طرح پیش‌بینی ما این است که هرکسی در سه ماه آینده آمد و خود اظهاری کرد این معافیت را داشته باشد، چون قرار بود این قانون در ۳ سال گذشته اجرا شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کلیات طرح دو فوریتی جهش تولید و تامین مسکن در صحن مجلس و جزئیات آن در کمیسیون عمران به تصویب رسیده و باید سریع‌تر به سرانجام برسد چرا که معتقدیم با عملیاتی شدن این طرح، بازار مسکن کنترل و قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید   

 

 

 

 

تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا