عصبانیت وزیر اسرائیلی از سوپرمدل جهانی

به گزارش رصد روز، ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل هفته گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی با کانال ۱۲ اسرائیل «حق حیات یهودیان را ارجح بر آزادی حرکت شهروندان عرب» ارزیابی کرده بود. این مصاحبه در پی دو حمله مرگ‌بار در کرانه غربی انجام شد...

به گزارش رصد روز، ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل هفته گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی با کانال ۱۲ اسرائیل «حق حیات یهودیان را ارجح بر آزادی حرکت شهروندان عرب» ارزیابی کرده بود. این مصاحبه در پی دو حمله مرگ‌بار در کرانه غربی انجام شد.

بلا حدید سوپرمدل که پدر فلسطینی دارد با انتشار بخشی از این صحبت‌ها، در حساب اینستاگرام خود نوشت: «در هیچ‌مکانی، در هیچ‌زمانی، به ویژه در سال ۲۰۲۳ نباید ارزش جان یک انسان بیشتر از دیگری باشد. به‌ویژه صرفا به خاطر اتنیک، فرهنگ یا نفرت مطلق.»

او در ادامه ویدیویی از یک خیابان در کرانه باختری که گفته می‌شود شهروندان عرب اجازه عبور از آن را ندارند و مخصوص یهودیان است را منتشر کرد و نوشت: «این شما را یاد چیزی نمی‌اندازد؟»

وزیر امنیت ملی اسرائیل در واکنش به این نوشته‌های بلا حدید، در حساب شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) خود نوشت: «من از تو دعوت می‌کنم که به کریات اربع بیایی تا ببینی ما در چه وضعی زندگی می‌کنیم؛ چطور هر روز یهودیانی که در زندگی‌شان هیچ ظلمی در حق کسی نکرده‌اند، در این‌جا به قتل می‌رسند.»

 

 

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار