علت کمبود شیر خشک در بازار، قاچاق است

وزیر بهداشت گفت: ماه های گذشته برای تهیه شیر خشک ارز به صورت ارز ترجیحی تخصیص پیدا می کرد که مشکل وجود داشت، اما اکنون تولید شیر خشک ما نسبت به سال گذشته افزایش داشته است ولی کمبود آن به خاطر سطح قیمتی ما با کشورهای همسایه است که موجب قاچ...

به گزارش رصد روز، بهرام عین الهی وزیر بهداشت صبح امروز چهارشنبه در حاشیه هیئت دولت، اظهار داشت: بهترین تغذیه برای بچه ها شیر مادر است و حتی شیر خشک نیز نمی تواند جایگزین مناسبی برای شیر مادر باشد.

وی افزود: ماه های گذشته برای تهیه شیر خشک ارز به صورت ارز ترجیحی تخصیص پیدا می کرد که مشکلی وجود داشت، اما اکنون تولید شیر خشک ما نسبت به سال گذشته افزایش داشته است ولی کمبود آن به خاطر سطح قیمتی ما با کشورهای همسایه است که موجب قاچاق می شود.

وزیر بهداشت گفت: تدبیری اندیشیده شده که از طریق سامانه تیتک به هر نوزاد تازه متولد شده و به هر کدملی شیر خشک اختصاص پیدا کند و در بحث اتباع نیز آنهایی که شناسه دارند می توانند شیر خشک را دریافت کند.

عین اللهی تصریح کرد: دارویار اگر انجام نمی شد مشکلی که در شیر خشک به وجود آمد در داروهای دیگر هم به وجود می آمد؛ زیرا سطح قیمت داروها در داخل کشور با کشورهای همسایه پایین است.

وی تصریح کرد: شایع‌ترین ویروسی که الان افراد به آن مبتلا می‌شوند آنفولانزا است و کسانی که علائم سرماخوردگی دارند، حتما از ماسک استفاده کنند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط