عملکرد بازار سرمایه در ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی تابلو بورس امروز نشان می‌دهد معاملات سهم‌های شاخص‌ساز بازار سهام پس از چهار روز صعودی، در روز جاری کاهش قیمت داشتند. به طوری که برآیند نوسان سهم‌های بزرگ بورس سبب شد تا شاخص کل در روز جاری ریزش ۱۳ هزار و ۴۲۰ واحدی را تجربه کند.

به گزارش رصد روز، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش ۱۳ هزار و ۴۲۰ واحدی که معادل ۰.۵۸ درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و ۳۰۳ هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام صعودی بود؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز هزار و ۳۲۱ واحد که معادل ۰.۱۷ درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح ۷۵۹ هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را ۱۰.۱ میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و ۳۳۹ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی
تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز گذشته، امروز مثبت بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود ۵۹ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام تزریق شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود هفت میلیارد تومان پول حقیقی وارد صندوق‌های درآمد ثابت شده است.

در جریان معاملات امروز سه سهم خزامیا، خاهن و واعتبار بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، خاهن و خودرو به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ختوقا با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، دامین نیز با افت ۶.۹۶ درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند
بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های خاهن، خزامیا و واعتبار تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های خزامیا، خاهن و واعتبار ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلتر‌های بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نماد‌های ثفارس، نوری و ثباغ خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های تاتمس، خفناور و بازرگام رقم خورد. همچنین فروس در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد فسازان بود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط