عملکرد بازار سرمایه در ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

برای سومین روز متوالی اغلب نمادهای بازار سهام با ریزش قیمت مواجه بودند.

به گزارش رصد روز، در معاملات روز چهارشنبه پانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران ۵ هزار و ۶۴۲ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۹۰۶ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش ۱۲۸ واحدی در رقم ۷۵۹ هزار و ۶۹۶ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس با افت ۵۴ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۵۷۹ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش ۲۰۷ واحد به سطح ۱۳۹ هزار و ۴۳۷ واحد رسید.

تداوم خروج پول حقیقی از بورس
روز چهارشنبه برای سومین روز خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۲۸۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. امروز نماد خساپا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۳۱ میلیارد تومان بود. پس از خساپا، نمادهای خودرو، خگستر، کرومیت و شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فزر، چکاپا، ستران، سیستم و فسبزوار تعلق داشت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام
امروز فملی، فولاد و نوری نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای شستا، حکشتی و سدشت از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای تجلی، وسپهر و آریان بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای فزر، سپیدار و شگویا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند. در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و فملی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، خاور و فنر بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات سهام
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۲۱ هزار و ۸۴۳ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۵ هزار و ۲۹۸ میلیارد تومان بود که ۷۰ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۲۰ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۴ هزار و ۹۶ میلیارد تومان رسید.

پرمعامله‌ترین سهم‌ها
در معاملات امروز نماد ذوب بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۸۶ میلیارد تومان بود. پس از ذوب، فزر بیشترین ارزش معاملات را داشت و خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد تاصیکو و ثفارس در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد یک میلیارد و ۶۲۲ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۹۶۴ سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. دو نماد خساپا و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس
در معاملات چهارشنبه، ۵۶ نماد صف خرید داشتند و ۳۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۶۰ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۲۲ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۴۷ درصدی به ۹۴ میلیارد تومان رسید.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار