عمو قناد ضربه مغزی شد/ برای عمو قناد دعا کنید+ عکس

مجید قناد معروف به عمو قناد در اثر تصادف در بیمارستان بستری است.

به گزارش رصد روز، یک خبرنگار و فعال رسانه از تصادف و ضربه مغزی عمو قناد و بستری شدن او در بیمارستان خبر داد. گفته می شود عمو قناد  به دلیل این تصادف چند روزی است که در بیمارستان بستری است و تحت جراحی مغز قرار گرفته است.

مجید قناد (زاده ۵ تیر ۱۳۳۳) تهیه‌کننده، کارگردان و مجری کودک و نوجوان در صدا و سیما اهل ایران است. او به عنوان مجری برتر توسط مخاطبان خارج از کشور (شبکه جام جم) انتخاب شد از برجسته‌ترین آثار او می‌توان به برنامه فیتیله جمعه تعطیله نام برد که به صورت پخش زنده از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۹ بی‌وقفه در روزهای جمعه و اعیاد مختلف پخش می‌شد.

زندگی شخصی
مجید قناد در شهر شادگان یا خرمشهر به دنیا آمد. پدر و مادر او از شوشتریهای شهر شادگان بودند. او همسر و سه فرزند دارد. دختر او سمن قناد بازیگر و کارگردان تئاتر است.

فعالیت
قناد دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد است. او فعالیت خود را با تئاتر آغاز نمود و سپس در سال ۱۳۵۵ وارد برنامه‌های تلویزیونی در صدا و سیمای آبادان گردید؛ و پس از شروع جنگ ایران و عراق در صدا و سیمای مرکز اصفهان کار خود را در زمینه تهیه‌کنندگی و کارگردانی آغاز کرد و از سال ۱۳۶۱ به بعد در صدا و سیمای مرکز لرستان مشغول به کار شده و در سال ۱۳۶۲ همراه با ادامه تحصیل در تهران و به عنوان مجری و تهیه‌کننده، کارگردان در شبکه دو مشغول به کار شد.

از فعالیت‌های او در تلویزیون می‌توان به مسابقات، نمایش‌ها، جشن‌های مختلف، سریال، همکاری با تلویزیون جام جم و خانه سینما اشاره کرد. او در فیلم‌های شهر در دست بچه‌ها و همه دختران من به عنوان بازیگر ایفای نقش نموده و در طول سال‌های فوق به عنوان مجری و کارگردان برنامه‌های فرهنگی و هنری در مناسبت‌های مختلف در سازمان‌ها از جمله دانشگاه‌های شهید بهشتی، صنعتی شریف، دانشگاه اصفهان، و شرکت‌های برق، پتروشیمی و غیره فعالیت داشت.او همچنین سابقه حضور به عنوان تهیه‌کننده، کارگردان و مجری برنامه‌های کودکان به صورت پخش زنده نیز دارد. قناد در دی ۱۳۸۹ بر خلاف میل شخصی‌اش از اجرای برنامه فیتیله جمعه تعطیله کنار رفت اما همچنان تهیه‌کنندگی این برنامه را بر عهده داشت و ابراز امیدواری کرد برنامه با مجری جدید همچنان موفق باشد. او سپس برنامه دیگری را با گروهی جدید متشکل از ۵ بازیگر جوان در روزهای جمعه با نام جمعه به جمعه خونه به خونه به آنتن شبکه دو آورد. پس از پایان برنامه جمعه به جمعه خونه به خونه او با ورود به صنعت بازی‌های رایانه‌ای و با تهیه‌کنندگی اثری موفق و متفاوت به نام بال‌های تاریک توانست نظر مثبت بسیاری از مخاطبین و منتقدین را به خود جلب کند و در اولین اقدام در سایت بین‌المللی slidedb موفق به کسب نشان دومین برنامه برتر آینده در سال ۲۰۱۵ شد. او هم اکنون در دانشگاه‌های هنر تدریس می‌کند.

کارنامه
وی از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۹۵ برنامه‌های بسیاری را کارگردانی و تهیه نموده و در برخی کارها سمت مجری-بازیگر نیز داشته‌است. سایر سوابق ایشان به شرح زیر:

تدریس در دانشگاه‌های هنر در ایران و تدریس در دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۶، دانشگاه سروش و دانشگاه خبر
تدریس در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
تدریس در آموزشگاه بازیگری خورمهر خانم پوران درخشنده
داوری جشنواره‌های تئاتر و داوری ستاره‌های صحنه کشور
دبیر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان تهران-همدان
سوابق مدیریتی :
عضو هیئت مدیره خانه تاتر

نایب ریس هیات مدیره کودک‌ و نوجوان

دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان

داور بیست جشنواره تئاتر کودک و عروسکی در تهران و سایر شهرها

مسئول رفاه خانه تئاتر

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار