عکسی تلخ از مرحوم صدیقه کیانفر+ بیوگرافی

صدیقه کیانفر متولد ۲۰ بهمن ۱۳۱۱ در آبادان ، بازیگر سینما و تلویزیون است

به گزارش رصد روز، صدیقه کیانفر متولد ۲۰ بهمن ۱۳۱۱ در آبادان ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فعالیت خود را از رادیو شروع کرد سپس وارد تلویزیون قبل از انقلاب شد و حالا در دوران بازنشستگی قرار دارد و می گوید عاشق برنامه فوتبالی نود فردوسی پور بود.

دوستان صمیمی
خانم زهرا سعیدی، شهره لرستانی، رابعه اسکویی و فلور نظری از جمله بازیگرانی هستند که گهگاهی از صدیقه کیانفر سراغ می گیرند، من با همه دوست هستم.

 

پسر خوانده صدیقه کیانفر
خانم کیانفر یک پسر خوانده مهندس مخابرات و یک نوه بنام شهرزاد دارد.

 

می گوید پسرش در واقع پسر خاله اوست ، زمانی که پدرش فوت کرد ۱/۵ ساله بود و چون خاله من از یک پا علیل بود ، مادرم گفت همه مان یکجا زندگی کنیم.

همسر صدیقه کیانفر
همسر صدیقه کیانفر سالهاست فوت کرده و از وی فرزندی ندارد.

تا صبح برنامه ۹۰ می بینم
خانم کیانفر می گوید از میان برنامه های تلویزیونی برنامه نود را می بینم و تا آخرین لحظه اگر صبح هم باشد پای آن می نشینم و حتی در نظر سنجی هایش شرکت می کنم. من کار این جوان عادل فردوسی پور را خیلی دوست دارم ، چون همه چیز را رو می کند ، کاش در کار هنری ما هم همچنین برنامه بود تا کارهای خلاف را رو می کرد.

بیماری
در سال ۹۷ مدتی بخاطر خونریزی معده در بیمارستان بستری بود ، مدتی هم هم بخاطر زمین خوردن از ناحیه کتف و لگن و پا مشکل داشت و امکان فعالیت از او گرفته شده بود.

 

دوست ندارم افسرده شوم
من و امثال من هیچ تفریحی نداریم و مجبور هستیم در خانه بمانیم به همین دلیل ممکن است دچار افسردگی شویم که این موضوع خوب نیست، من دوست ندارم افسرده شوم ، از نظر مالی چون بازنشسته هستم ، طبق معلوم سایر بازنشسته ها چندرغاز حقوق می گیرم.

شروع فعالیت هنری
در ادامه بیوگرافی صدیقه کیانفر می‌توانید شروع فعالیت هنری او را به به ترتیب مشاهده کنید.

 

شروع از رادیو

در سال ۱۳۶۶ وقتی ۲۵ ساله و دانش آموز سال آخر مدرسه شبانه روزی در آبادان بود بعلت صدای رسایی که داشت توسط معلم اش به رادیو برده شد. به این ترتیب به استخدام رادیو نفت ملی تازه راه اندازی شده درآمد.

مهاجرت به تهران

در کنار فعالیت رادیویی کنار استادش بازیگری تئاتر را نیز آموخت و در سال ۱۳۳۹ با گرفتن حکم انتقالی از شرکت نفت آبادان به تهران مهاجرت کرد.

از تئاتر تا تلویزیون

در سال ۱۳۳۹ عضو گروه نمایشی باشگاه جوانان تهران شد تا اینکه بعنوان کارگردان با بچه های دانشگاه تهران شروع به همکاری کرد.

با تاسیس تلویزیون ملی جذب آن شد و در شبکه ثابت پارسا (شبکه دو فعلی) ابتدا کارگردان بخش نمایش بود و در نهایت بصورت حرفه ای با سریال کلبه شوم جلوی دوربین رفت.

 

خانم بازیگر تا قبل انقلاب علاوه بر سریال کلبه شوم ، در سریال آقای مربوطه و تلخ و شیرین سال ۵۳ و سریال طلاق سال ۵۶ حضور داشت.

بعد از انقلاب

 

بعد از انقلاب چند سالی اجازه کار نداشت اما بخاطر اینکه کارمند سازمان سینمایی قبل و بعد انقلاب بود، در سال ۱۳۶۷ با مجموعه ترمینال به بازیگری بازگشت.

آخرین تجربه بازیگری صدیقه کیانفر

آخرین بازی ایشان در سینما به فیلم آقای بوگندو سال ۱۳۹۳ بر میگردد و در تلویزیون هم سال ۹۸ بعنوان بازیگر مهمان در سریال مرضیه حضور داشت.

 

درگذشت صدیقه کیانفر 

خانم صدیقه کیانفر ۵ خرداد ۱۳۹۹ در سن ۸۷ سالگی بخاطر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت – روحش شاد و یادش گرامی باد.

10 9

فیلم های سینمایی صدیقه کیانفر

نام
سال
بحران
۱۳۶۶
هامون
۱۳۶۸
مجنون
۱۳۶۹
آپارتمان شماره ۱۳
۱۳۶۹
پرنده آهنین
۱۳۷۰
یک مرد یک خرس
۱۳۷۱
مستأجر
۱۳۷۱
مأموریت آقای شادی
۱۳۷۱
دلاوران کوچه دلگشا
۱۳۷۱
همسر
۱۳۷۲
من زمین را دوست دارم
۱۳۷۲
سه مرد عامی
۱۳۷۲
زیر سایه کنار
۱۳۷۲
دره هزار فانوس
۱۳۷۲
جای امن
۱۳۷۲
پنجاه روز التهاب
۱۳۷۲
انتهای قدرت
۱۳۷۳
آن سوی آینه
۱۳۷۶
جوانی
۱۳۷۷
کوچولوی خوش‌شانس
۱۳۸۳
خاک و آتش
۱۳۸۹
دنیای پرامید
۱۳۹۱
آقای بوگندو
۱۳۹۳

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط