عکس زن فوق جذاب احمد مهران ‌فر+ بیوگرافی

در ادامه بیوگرافی احمد مهرانفر بازیگر سریال پایتخت را مشاهده می کنید.

به گزارش رصد روز، احمد مهران فر، نویسنده و هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است که بیشتر بخاطر نقش آفرینی در شخصیت ارسطو عامل، در سری مجموعه‌های تلویزیونی «پایتخت» به شهرت رسیده است. او در فیلم های انفرادی، دینامیت، خجالت نکش، اقلیما، حقیقت گمشده، دربارهٔ الی، آتش‌بس و… به ایفای نقش پرداخته است.

احمد مهران فر متولد دهم خرداد ماه سال ۱۳۵۴ در شهر کاشان استان اصفهان، نویسنده و هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است که بیشتر بخاطر نقش آفرینی در نقش شخصیت ارسطو عامل، در سری مجموعه‌های تلویزیونی «پایتخت» به شهرت رسیده است. مهران فر که دانش آموخته رشته بازیگری است، فعالیت‌های هنری خود را از اواخر دهه ۷۰ و با تئاتر آغاز کرد و اگرچه تجربه بازی در چند فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی را داشت، اما از اویل دهه ۹۰ و بازی در سریال پایتخت بود که به یکباره به اوج شهرت رسید.

 

زندگی و ورود به دنیای بازیگری

احمد مهران فر در سال ۱۳۵۴ در برزک از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در همان محل زندگی خود سپری کرد. او از دوران تحصیل به بازیگری علاقه پیدا کرد و برای همین به گروه‌های تئاتر دانش آموزی پیوست. علاقه او به بازیگری و تئاتر سبب شد تا در اواسط دهه ۷۰ در کنکور سراسری شرکت کند و در رشته بازیگری وارد دانشکده هنر‌های زیبا دانشگاه تهران شود. ورود او به دانشگاه تهران و رشته بازیگری مقدمه ورود او به دنیای هنر شد و وی توانست در این مدت دانش لازم برای این کار بدست آورد. پس از اخذ مدرک کارشناسی، در سال ۱۳۸۷ فعالیت بازیگری را به طور جدی از تئاتر آغاز کرد و در این مدت در کنار بازیگرانی مانند پرویز پرستویی، پانته‌آ بهرام، امیر جعفری، مهتاب نصیرپور و حبیب رضایی اجرای نقش‌های تئاتری را تجربه کرد. مهران نفر در سال ۱۳۸۰ برای بازی در فیلم سینمایی «نان، عشق و موتور ۱۰۰۰» ساخته ابوالحسن داوودی دعوت شد و بدین شکل برای اولین بار در برابر دوربین قرار گرفت. دو سال بعد و در ۱۳۸۲ با سریال «بانکی های» به کارگردانی مهدی مظلومی نیز وارد قاب تلیوزیون شد.

7 5

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار