فرش و لوازم خانه؛ اقساطی خرید قسطی yektanet فلاحی: تفکیک وزارت بازرگانی هیچ ثمره‌ای برای مردم نخواهد داشت

به گزارش رصد روز، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درخصوص لایحه تفکیک وزارت بازرگانی، گفت: اگر این لایحه در مرحله اجرا قرار گیرد فقط چندین سال درگیر تفکیک و جدایی آن خواهیم بود و در آخر هیچ ثمره‌ای برای مردم نخواهد داشت. احمدحسین ف...

به گزارش رصد روز، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درخصوص لایحه تفکیک وزارت بازرگانی، گفت: اگر این لایحه در مرحله اجرا قرار گیرد فقط چندین سال درگیر تفکیک و جدایی آن خواهیم بود و در آخر هیچ ثمره‌ای برای مردم نخواهد داشت.

احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات لایحه تفکیک وزارت بازرگانی و جداسازی آن از وزارت صمت، بیان داشت: به نظر من لایحه به دلیل اینکه برخلاف آیین‌نامه داخلی مجلس تصویب شد باید دوباره به رای گذاشته شود و اگر رای نیاورد باید برگردد.

فلاحی با اشاره به دیدار تعدادی از نمایندگان با وزیر صمت از مخالفت وی با این لایحه خبر داد و افزود: وزیر صمت درباره تفکیک وزارت بازرگانی گفتند که در این خصوص با من هماهنگ نشده و اگر از ابتدا در جریان قرار می‌گرفتم که دولت بنای ایجاد وزارت جدیدی را دارد آن را قبول نمی‌کردم.

وی پروسه جداسازی و تفکیک وزارتخانه را زمان‌بر خواند و تاکید کرد: دولت سیزدهم تنها دوسال دیگر وقت دارد و در این دوسال ضروری است که به مسائل مهم‌تری بپردازد؛ اگر این لایحه در مرحله اجرا قرار گیرد فقط چندین سال درگیر تفکیک و جدایی آن خواهیم بود و هیچ ثمره‌ای برای مردم نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه «مشخص نیست اگر جداسازی صورت بگیرد به اهداف مد نظر می‌رسیم یا خیر» خاطرنشان کرد: وزارت بازرگانی اگر شروع به کار کند ابزاری جز واردات ندارد و این مسئله نیز ضربه بزرگی به تولید داخلی خواهد زد که کاملا مخالف شعار سال و توجه به رونق تولید است.

فلاحی در انتها، تاکید کرد: برای جدایی وزارتخانه نیروها، سیستم مدیریتی و ساختار ها جدا خواهند شد و سیاست جدیدی بر آن‌ها اعمال می‌شود که زمان و هزینه زیادی لازم دارد که در شرایط فعلی جزء اولویت‌ها نیست.

منبع:رویداد۲۴

مطالب مرتبط