فروش ۱۲۲ هزار ربع سکه بانک مرکزی در بورس + جزئیات

طی ۱۱ روز معاملاتی بیش از ۱۲۲ هزار ربع سکه بانک مرکزی در بورس کالا به فروش رفت. به گزارش رصد روز،سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی در نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه کارگران با نام ”...

طی ۱۱ روز معاملاتی بیش از ۱۲۲ هزار ربع سکه بانک مرکزی در بورس کالا به فروش رفت.

به گزارش رصد روز،سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی در نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه کارگران با نام ” ربع سکه ۰۳۱۲ رفاه (ن) ” و نماد ” (سکه ۰۳۱۲ ن ۰۶) است که از تاریخ ۲۴ آبان ماه معاملات خود را در بورس کالا آغاز کرد و تا پایان معاملات روز گذشته (شنبه ۱۶ بهمن ماه) ۱۱ روز معاملاتی را سپری کرد.

در این ۱۱ روز ۱۲,۲۵۷,۹۰۰ اوراق سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی معامله شد، به عبارت دیگر در این مدت  ۱۲۲,۵۷۹ قطعه ربع سکه توسط بانک مرکزی به فروش رفته است.

لازم به ذکر است که بانک مرکزی به مناسبت ایام باسعادت میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن، تعداد ۵۰۰ هزار قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی از روز شنبه (۲۴ دی ماه) از طریق بورس کالای ایران عرضه کرد.

در روز گذشته (شنبه ۱۶ بهمن) یک میلیون و ۴۵۴ هزار اوراق گواهی ربع سکه معادل ۱۴ هزارو ۵۴۰ ربع سکه بانک مرکزی به قیمت میانگین ۸ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در بورس به فروش رفت.

قیمت ربع سکه طلا در بازار آزاد در روز گذشته (شنبه ۱۶ بهمن) به ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید، بدین ترتیب خریداران ربع سکه مرکزی حدود یک میلیون تومان از خرید خود سود کسب کرده اند.

 

فروش ۱۲۲ هزار ربع سکه بانک مرکزی در بورس + جزئیات

 

معاملات گواهی سپرده کالایی این نماد به صورت ثبت سفارش انجام می‌شود، برای این منظور دوره ثبت سفارش خرید از ساعت ۹ صبح شروع و ساعت ۱۳ خاتمه می‌یابد.

خریداران در دوره ثبت سفارش خرید، سفارش خود را در دامنه نوسان قیمت ثبت می‌کنند. پس از پایان دوره ثبت سفارش خرید و حداکثر تا ساعت ۱۵ روز عرضه، بانک مرکزی نسبت به ارائه کل اوراق قابل عرضه اقدام می‌کند.

بر اساس این گزارش؛ موضوعی که خریداران باید در نظر بگیرند این است که در این مرحله از عرضه ربع سکه، کشف نرخ به شیوه حراج چندقیمتی است؛ یعنی به هر سفارش خرید، متناسب با قیمت همان سفارش، ربع سکه تخصیص داده می‌شود صرف‌نظر از اینکه قیمت عرضه بانک مرکزی چه قیمتی باشد، به این ترتیب خریداران باید قیمت‏‌های معقول و منطقی را در بازار ثبت کنند.

البته دامنه نوسان مثبت و منفی ۳۰ (۳۰+/-) درصد قیمت پایانی نماد در روز کاری قبل برای ربع سکه‌های بورسی در نظر گرفته شده است که قیمت پیشنهادی می‌تواند در این محدوده باشد.

همچنین افرادی که موفق به خرید ربع سکه از بورس کالا می‌شوند بدون پرداخت هرگونه مالیاتی می‌توانند ۵ روز کاری بعداز معامله، با مراجعه به خزانه بانک رفاه ربع سکه خود را دریافت کنند.

مطالب مرتبط