فعال شدن کمیسیون همکاری ایران و عراق

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، رضا اردکانیان وزیر نیرو بعد از پایان رایزنی با وزیر تجارت عراق در جمع خبرنگاران ایرانی گفت: تهران در هفته‌های آینده میزبان اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری اقتصادی و تجاری ایران و عراق بعد از شش ساله وقفه است.

او اضافه کرد: هیاتی تخصصی از دولت عراق در این اجلاس شرکت می‌کند و در مقابل دولت و بخش خصوصی ایران رایزنی‌های سازنده‌ای برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات دو جانبه با طرف عراقی برگزار خواهند کرد.

وزیر تجارت عراق نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از سفر هیات ایرانی تاکید کرد که اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری ایران و عراق در دو هفته آینده در تهران برگزار می‌شود.

 

«علاء احمد الجبوری» هدف از سفر وزیر نیرو و هیات همراه را بسترسازی برای برگزاری هرچه موفق‌تر اجلاس آتی این کمیسیون عنوان کرد که با حضور هیاتی عالی رتبه از دولت عراق همراه خواهد بود.

وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران در این سفر با همتای عراقی خود (وزیر برق عراق) و تعداد دیگری از مقامات بلندپایه عراقی دیدار می‌کند.

اردکانیان در دیدار‌های خود با مقامات بلندپایه عراقی درباره روابط دوجانبه و کمیسیون مشترک دو کشور بحث و تبادل نظر کرد.

او همچنین درباره همکاری‌های ایران و عراق در زمینه‌های برق و انرژی تبادل نظر و درباره بدهی‌های عراق به ایران بحث و گفتگو کرد.

اردکانیان وزیر نیرو رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق است.

گفتنی است، در سفر وزیر نیرو به بغداد، هیات‌هایی از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نفت، بانک مرکزی و امور خارجه اردکانیان را همراهی می‌کنند.

وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه بغداد مورد استقبال «ماجد حنتوش» وزیر برق عراق قرار گرفت.

این دومین سفر وزیر نیرو ایران در طول سال ۲۰۲۰ به عراق به شمار می‌رود.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا