فوری/ کشف میدان جدید نفتی در جنوب ایران

مهدی فکور، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت از کشف منابع نفتی جدید در جنوب غرب کشور خبر داد. به گزارش رصد روز،مهدی فکور مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت گفت: در جنوب غرب کشور منابع جدید نفتی کشف شده که جزییات آن در آینده نزدیک توسط وزیر نفت اعلام خواهد ش...

مهدی فکور، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت از کشف منابع نفتی جدید در جنوب غرب کشور خبر داد.

به گزارش رصد روز،مهدی فکور مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت گفت: در جنوب غرب کشور منابع جدید نفتی کشف شده که جزییات آن در آینده نزدیک توسط وزیر نفت اعلام خواهد شد.

وی افزود: همچنین یک بلوک اکتشافی دریایی در آب‌های خلیج فارس توسط متخصصان ایرانی طراحی شده که حجم ذخایر گازی این بلوک اکتشافی، بالغ بر ۳۰ تریلیون فوت مکعب است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران همچنین خبر داد، برای نخستین‌بار، به روش مغناطیس سنجی هوایی که تا اعماق ۷ هزار متر زیر سطح زمین را جهت شناسایی مخازن و میادین هیدروکربوری به کار می‌رود، دست یافتیم.

فکور افزود: طراحی این هواپیما توسط دانشمندان ایرانی انجام شده و درحال حاضر این هواپیما در حال برداشت اطلاعات است و قرار است یک دهم مساحت کشور توسط این هواپیما مورد سنجش قرار گیرد.

وی گفت: افراد اندکی در جهان توانایی پرواز با چنین هواپیمایی را دارند که باید در ارتفاع پایین (۶۰۰ متری زمین) و با شرایط خاصی به پرواز درآید، یک جوان ۳۰ ساله ایرانی که در ایران آموزش دیده، این کار خطیر را در کوه‌های زاگرس انجام خواهد داد.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار