قالیباف: طرح تامین کالاهای اساسی به زودی اجرا خواهد شد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی و با همراهی مدیران اجرایی، طرح تأمین کالاهای اساسی خانوارها اجرایی می‌شود.

به گزارش رصد روز ، محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور ضمن تبریک آغاز امامت حضرت مهدی (عج)، گفت: دوره غیبت، دوره آماده باش مؤمنان و تلاش مستمر برای مبارزه با ظلم و برپایی حق است. منتظران حضرت صاحب الزمان (عج) همیشه در تلاش دائمی برای اصلاح هستند و ملت صاحب الزمان هرگز احساس بن بست و چاره نداشتن نمی‌کنند و به یاری خداوند در هر مسیر و جاده‌ای نشان خواهند داد که خدعه های دشمنان بی اثر و شکست خورده است و مؤمنان و مستضعفان وارثان حقیقی زمین هستند. خداوند همه ما را از پیروان حضرت مهدی موعود قرار دهد.

وی تأکید کرد: در روزهای اخیر دشمنی کم خردانه سردمداران کشور فرانسه با پیام آور رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) قلب مؤمنان و موحدان سراسر جهان را به درد آورده است. آنها که کوچک‌ترین کلمات را در قبال خود تحمل نمی‌کنند، حال برای دشمنی با اسلام و تمام ادیان آسمانی، زشتی و بی حرمتی را به نهایت رسانده‌اند و نشان می‌دهند که بویی از انسانیت، مهربانی، صلح و مودت میان انسان‌ها نبرده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اقدامات شنیع اخیر حاکمان فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیم و با صدای بلند می‌گوئیم که نور پیامبر اسلام (ص) و پیام خداوند با این اقدامات کور، بی حاصل و ضد انسانی قابل خاموش کردن نیست و بی شک مکر دشمنان اسلام به خود آنان باز خواهد گشت.

قالیباف با بیان اینکه پیام پیامبر در سراسر عمر خود به همه مسلمانان حفظ وحدت کلمه، رعایت اخلاق و مهربانی با بندگان خود بود، اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند که ان شاءالله همه با تأسی از ایشان علاوه بر عمل به وظایف خود در مقابل مردم جوانب اخلاق را در عبارات و اعتقادات رعایت کنیم و کاستی‌ها و ناکارآمدی‌ها را با هدف حل مشکلات مردم به سمت تلاش بیشتر و بی وقفه برای حل مشکلات هدایت کنیم.

وی گفت: اطمینان دارم تمام نمایندگان مجلس از این به بعد حرف‌هایی را که مردم به آنان می‌زنند و گله‌های مردم از مسئولان اجرایی را در سینه خود محفوظ می‌دارند و آن را به تلاش برای به حرکت درآوردن چرخ‌های اقدام در همه بخش‌های اجرایی کشور با اولویت مسائل اقتصادی و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و نظارتی مجلس تبدیل می‌کنند و دولت را از طریق نقد صریح و دلسوزانه، نظارت و کنترل بودجه و اجرای قوانینی که معطل مانده است یا خلاف قانون عمل می‌شود، به مجلس و مردم پاسخگو می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در پایان لازم به ذکر است همانطور که مقام معظم رهبری نیز بر لزوم حمایت معیشتی از مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر تأکید فرمودند، مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی است و با تفاهم با دولت نخواهیم گذاشت در این شرایط دشوار معیشتی، مردم احساس کنند که در وسط مشکلات تنها هستند و کسی در اندیشه کوچک شدن سفره آنان نیست.

قالیباف گفت: ان شاءالله به زودی و با حفظ کرامت ملت شریف و سرافراز ایران و با همراهی مدیران اجرایی، تأمین کالاهای اساسی خانوارها آغاز خواهد شد.

مهر

مطالب مرتبط