قبض‌های نجومی برق بررسی می‌شوند

به گزارش رصد روز، به نقل از پایگاه اطلاع‌‌‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همایون حایری افزود: برای این گروه از مشترکان فقط ۷‌درصد افزایش سالانه بر اساس مصوبه دولت اعمال شده که قبض برق عمده این مشترکان رقم بسیار پایینی است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۵درصد مشترکان، براساس الگوی تعیین شده تا دو برابر مصرف داشته‌‌‌اند، ادامه داد: برای این دسته از مشترکان علاوه بر افزایش سالانه ۷درصد تعرفه، مشمول ۱۶درصد افزایش به دلیل مصرف بالاتر از الگو شده‌‌‌اند و در مجموع ۲۳‌درصد افزایش تعرفه در قبض آنها اعمال شده است.

وی ادامه داد: بیشترین رقم قبض‌‌‌ها برای دسته سوم مشترکان خانگی بسیار پر‌مصرف صادر شده که کمتر از ۳‌درصد مشترکان معادل ۸۵۰ هزار مشترک را شامل می‌شود که بیش از دوبرابر الگو مصرف داشته‌‌‌اند.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو اضافه کرد: بهای برق این دسته از مشترکان نیز بر اساس قانون بودجه به‌‌‌صورت غیر‌یارانه‌‌‌ای و بر اساس الگوی افزایش پلکانی تعیین می‌شود و بنابراین فقط برای میزان مازاد از دو برابر الگوی مصرف بر اساس نرخ غیر‌یارانه‌‌‌ای برق محاسبه می‌شود.

حایری تاکید کرد: این گروه از مشترکان (کمتر از ۳‌درصد مشترکان خانگی) با اعمال روش‌های مدیریت مصرف به سهولت می‌توانند مصرف برق خود را به سطح الگوی مصرف کاهش داده تا نه تنها شامل افزایش قیمت برق نشوند بلکه از کاهش قابل ملاحظه‌‌‌ای در صورتحساب برق خود بهره‌‌‌مند شوند.

وی تاکید کرد: چنانچه اشتباهی نیز در بخش محاسبه قبض مشترکان رخ داده باشد اصلاح می‌شود و حتی در صورت درخواست مردم، امکان پرداخت اقساطی قبوض نیز میسر خواهد بود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا