قدردانی مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از اقدامات زیست‌محیطی فولاد مبارکه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، در پی تعهد فولاد مبارکه مبنی بر کاشت نهال در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ هکتار در منطقه پیرامونی شرکت و در آیین کلنگ‌زنی کاشت ۳۰۰ هکتاری بذر دیم در شهرستان مبارکه از اقدامات زیست‌محیطی فولاد مبارکه قدردانی کر...

به گزارش رصد روز،به نقل از خبرنگار فولاد، منصور شیشه‌فروش در آیین کلنگ‌زنی کاشت ۳۰۰ هکتاری بذر دیم شهرستان مبارکه که روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه در اراضی شهر طالخونچه در شهرستان مبارکه برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۶۶۰ هزار هکتار از اراضی استان اصفهان نیازمند اجرای طرح‌های آبخیزداری است که در همین راستا از سازمان آبخیزداری کشور انتظار می‌رود به استان اصفهان در این زمینه کمک‌رسانی شود.

وی افزود: بیابان‌زدایی از مناطق مختلف نیازمند انجام عملیات نهال‌کاری، مراقبت و بادشکن‌های زنده و غیرزنده است.

معاون سرمایه‌های انسانی و سازماندهی فولاد مبارکه:
فولاد مبارکه صنعت دوستدار محیط‌زیست و حامی طرح کاشت یک میلیارد نهال است

معاون سرمایه‌های انسانی و سازماندهی فولاد مبارکه نیز در این آیین گفت: فولاد مبارکه صنعت دوستدار محیط‌زیست و حامی طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور است.

علیرضا کاظمی اظهار کرد: امروز شاهد آغاز عملیات کاشت نهال در مساحتی بالغ‌بر ۳۰۰ هکتار در اراضی طالخونچه شهرستان مبارکه هستیم. فولاد مبارکه نیز برای کاشت نهال در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ هکتار در همین منطقه تعهد داده است. این شرکت در استراتژی‌های خود همواره اعلام داشته که حافظ محیط‌زیست است و در این راستا ۴۳ درصد از اراضی زیست‌بوم خود را به فضای سبز اختصاص داده است.

وی افزود: فولاد مبارکه به‌عنوان صنعت دوستدار محیط‌زیست، اقدامات زیادی در راستای حفاظت از محیط‌زیست انجام داده که ازجمله آن می‌توان به تعهد برای تولید ۶ میلیون اصله نهال در دو فاز اشاره کرد. بسیار خرسندیم که شرایط کاشت نهال در ۳۰۰ هکتار از اراضی طالخونچه شهرستان مبارکه فراهم شده است.

معاون سرمایه‌های انسانی و سازماندهی فولاد مبارکه اضافه کرد: این شرکت در راستای کاهش میزان مصرف آب نیز سرمایه‌گذاری‌های زیادی داشته، به‌گونه‌ای که توانسته میزان مصرف آب موردنیاز خود از زمان بهره‌برداری در سال ۱۳۷۱ تاکنون را بهینه‌سازی و تا ۸۶ درصد کاهش دهد و با استمرار این سرمایه‌گذاری‌ها تا سال ۱۴۰۴، از برداشت آب خام از زاینده‌رود بی‌نیاز خواهد شد. این شرکت به‌عنوان صنعت دوستدار محیط‌زیست، حامی اقدامات زیست‌محیطی ازجمله مشارکت در کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه امروز گرد هم آمدیم تا از بحران‌های احتمالی در حوزه‌های آلودگی هوا و گردوغبار پیشگیری کنیم، گفت: در این راستا نیازمند کمک‌های بیشتری در سطح ملّی هستیم و جا دارد از اقدامات زیست‌محیطی شرکت فولاد مبارکه و مشارکت این مجموعه در کاشت نهال تقدیر و تشکر کنم.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار