قدردانی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از بانک رفاه کارگران

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از مشارکت فعال و موثر بانک رفاه کارگران در اجرای مصوبه ستاد ملی زن و خانواده با موضوع تسهیل ضمانت وام اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، قدردانی کرد.

به گزارش رصد روز، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از مشارکت فعال و موثر بانک رفاه کارگران در اجرای مصوبه ستاد ملی زن و خانواده با موضوع تسهیل ضمانت وام اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، قدردانی کرد.

دکتر انسیه خزعلی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی بانک رفاه کارگران به تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، بانک رفاه کارگران و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون اشاره کرد و گفت: بانک رفاه به عنوان اولین بانک کشور در راستای اجرای مصوبه ستاد ملی زن و خانواده با موضوع تسهیل ضمانت وام اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار اعلام آمادگی کرد و این مهم یک اقدام منحصربه‌فرد از جانب این بانک به‌شمار می‌رود که جای قدردانی ویژه دارد.

وی با بیان اینکه، دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی اهتمام ویژه‌ای بر تسهیل ضمانت وام اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار دارد، خاطرنشان ساخت: اعتبار درنظر گرفته شده به منظور توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در گذشته بسیار محدود بود و عملیات اجرایی مربوطه نیز به کندی پیش می‌رفت که با همکاری بانک رفاه کارگران، علاوه بر اینکه اعتبار بسیار مناسب و بی‌نظیری برای این منظور در نظر گرفته شد، سرعت پیشبرد اقدامات اجرایی در این زمینه نیز با حداقل بروکراسی و مسائل اداری انجام گرفت.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به همکاری‌های آتی این معاونت و بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: بدون شک این تفاهم‌نامه آغاز همکاری‌های مشترک معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و بانک رفاه کارگران محسوب می‌شود و این همکاری‌های مشترک در آینده گسترش خواهد یافت.

وی با اشاره به آزادسازی زنان زندانی جرائم مالی غیرعمد از محل مشارکت مالی کارکنان بانک رفاه کارگران، تصریح کرد: تداوم آزادسازی این بخش از زنان زندانی نیز می‌تواند یکی از بسترهای همکاری مشترک معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و بانک رفاه کارگران باشد.

دکتر خزعلی در پایان به دستور آیت‌الله دکتر رئیسی رئیس جمهور در زمینه اختصاص وام به منظور بسترسازی ازدواج دختران متولد دهه ۶۰ اشاره کرد و گفت: این مهم باید در سال جاری اجرایی شود و بر اساس اعلام مدیرعامل بانک رفاه کارگران، این بانک آمادگی دارد در زمینه اجرایی کردن دستور رئیس جمهور محترم با معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده همکاری لازم را داشته باشد که این موضوع نیز جای قدردانی دارد.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار