قطعی آب هم در راه است

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، حمیدرضا جانباز، در خصوص احتمال قطعی آب در روزهای پیش رو و ماه‌های گرم سال گفت: اگر مشترکان در شهرهای مختلف، بیش از حد مجاز از آب استفاده کنند، مجبور هستیم، قطعی آب را اعمال کنیم.

معاون وزیر نیرو بیان کرد: طول شبکه و تاسیسات در زیر ساخت آبی کشورمان بسیار گسترده است؛ به طوری که ما ۲۷ هزار نقطه تاسیسات آبرسانی و چند صد هزار متر شبکه‌های آب داریم.

جانباز گفت: جزو سیاست‌های ما این نیست که قطعی آب داشته باشیم اما جا‌هایی که میزان تامین و مصرف یکی نباشد، به ناچار آب را قطع می‌کنیم، از چند سال گذشته با مدیریت فشار، مدیریت آب را کنترل می‌کنیم.

او افزود: در وهله اول با مدیریت کنترل فشار، موضوع آب را حل می‌کنیم، اما اگر مجبور باشیم هم آب را قطع می‌کنیم، اولویت قطع آب را هم ۱۰۱ شهر دارای تنش آبی اعلام کرده‌ایم.

معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور در مورد نحوه شناسایی افراد پر مصرف افزود: شناسایی مشترکان پرمصرف کار دشواری نیست، چون سیستم نرم‌افزار شرکت آب و فاضلاب کشور، میزان مصرف سنوات گذشته مشترکان را دارد و به راحتی قابل شناسایی است.

این مقام مسئول ادامه داد: در واقع کسانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، مطابق سنوات گذشته در ابتدا اخطار می‌دهیم و اگر رعایت نکنند برخورد‌های لازم انجام می‌شود.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا