قطعی ۳ ساعته برق در تهران بدون اعلام قبلی و غافگیری مردم

به گزارش رصد روز، پیش‌بینی می‌شود پیک مصرف برق تابستان امسال در روزهای گرم تیر یا مرداد به ثبت برسد و در حالی که تا آغاز تابستان هنوز بیش از یک ماه فاصله داریم، قطعی‌های پراکنده برق در نقاط مختلف کشور از جمله استان تهران، انتقاد مردم را در پی داشته است.

تعداد زیادی از شهروندان تهرانی از قطعی های پراکنده برق در روزهای اخیر و از جمله امروز گلایه داشته‌اند و پاسخگو نبودن شماره مرکز فوریت‌های برق (۱۲۱) نیز که در بیشتر تماس‌ها، مردم با بوق اشغال ممتد مواجه می‌شوند، موجب نارضایتی مشترکان برق شده است.

در سامانه (اپلیکیشن) برق من (برق ایران) نیز که تاکنون بیش از یک میلیون مشترک خانگی آن را نصب کرده و برای اطلاع از قبوض و حتی خاموشی‌های خود از آن استفاده می‌کنند، امکان ثبت بروز خاموشی وجود دارد؛ اما در ردیف‌های علت بروز خاموشی و زمان رفع خاموشی، مشترکان شاهد نمایش هیچ داده‌ای نیستند.

طبق گزارش‌های مردمی، در برخی مناطق غرب استان تهران، خاموشی‌های امروز رکورد عبور از مرز ۳ ساعت را به ثبت رسانده و قطع شدن همزمان آب شرب در آپارتمان‌های چندین طبقه به علت خاموش شدن پمپ ساختمان در نبود برق، مشکلاتی را برای این دسته از شهروندان به وجود آورده است.

اگرچه طبق اظهارات مدیران وزارت نیرو و توانیر، هنوز هیچ‌گونه نوبت‌بندی و خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده در سطح کشور اجرایی نشده است اما خاموشی‌های مقطعی و پراکنده که افزایش یابد، مردم خاموشی‌های نوبت‌بندی شده و با اطلاع قبلی را به شرایط قطعی‌های غافلگیر کننده برق ترجیح می‌دهند.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا