قطع برق و کاهش عرضه، مرغ و تخم‌مرغ را گران کرد

قطعی برق مرغ و تخم‌مرغ را گران کرد. قیمت مرغ با ۱۰ هزار تومان افزایش نسبت به هفته گذشته به ۳۵ هزار تومان رسید و بهای تخم‌مرغ هم نسبت به هفته گذشته یک هزار تومان گران شد و به ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

به گزارش رصد روز، قطع برق گله‌های مرغ را تلف کرد و باعث افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت مرغ و رشد قیمت تخم‌مرغ شد. محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با اعلام این خبر توضیح داد: قطع برق مرغداران را با تلفات ۵ تا ۱۰ درصدی گله‌های مرغ مواجه کرد و همین مساله عرضه مرغ را کم کرده است.

او همچنین ادامه داد: عرضه تخم‌مرغ هم به دلیل قطع برق ۱۰ درصد کمتر شده است.

ناصر نبی‌پور، رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران هم درباره تاثیر قطع برق بر تولید تخم‌مرغ به تجارت‌نیوز توضیح داد: مرغدارانی که برق اضطراری نداشته‌اند با قطع برق دچار تلفات و کاهش تولید شده‌اند و البته آن دسته از مرغداران هم که برق اضطراری خود را از ژنراتورها تامین می‌کنند با کمبود سوخت گازوئیل برای ژنراتورها مواجه شده‌اند و دولت سوخت مورد نیاز آنها را تحویل نمی‌دهد. بنابراین آنها مجبور شده‌اند، گازوئیل مورد نیاز خود را از قاچاقچیان بخرند.

در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم مرغ در تهران به ۳۰ هزار تومان رسیده است و بهای برخی انواع مرغ مانند مرغ سبز به کیلویی ۳۵ هزار تومان هم افزایش داشته است. همچنین به گفته ناصر نبی‌پور، به دلیل کاهش تولید و صادرات تخم‌مرغ، بهای آن به کیلویی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

تجارت نیوز

مطالب مرتبط

آخرین اخبار