قفل خرید و فروش در بازار خودرو

به گزارش رصد روز، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: قیمت‌ها در بازار خودرو به شدت عقب نشینی کرده است.

چند وقت است که قیمت خودرو به شدت روند نزولی گرفته است و شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم به طوری که نسبت به هفته گذشته قیمت‌ها ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان کاهش داشته است.

او بیان کرد: قیمت خودرو‌های وارداتی هم به موازات قیمت خودرو‌های داخلی کاهش یافته است و پیش بینی می‌شود این کاهش قیمت‌ها ادامه دار باشد. تعداد معاملات نیز به همان نسبت کاهش یافته است چرا که این کاهش باعث می‌شود خریداران از خرید خودداری کنید و به همان میزان فروشنده‌ها نیز به علت اینکه خودرو را به قیمت بالاتر خریداری کرده اند از فروش خودداری می‌کنند.

موتمنی ادامه داد: آزاد سازی واردات خودرو می‌تواند تاثیرات زیادی در بازار خودرو داشته باشد، اگر واردات آزاد شود ممکن است قیمت‌ها مجدد کاهش یابد. از طرفی با توجه به اینکه قیمت دلار هم رو به پایین است می‌تواند گفت که قیمت‌ها رو به کاهش خواهد رفت.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: وزیر صمت هم وعده داده است که به زودی قرار است واسطه‌ها و دلالان از بازار خودرو حذف شوند و اگر این اتفاق رخ دهد قیمت‌ها مجدد روند کاهشی خواهند داشت.

  شرایط بازگشایی مدارس دارای ۳۰۰ دانش آموز و بالاتر در آبانماه اعلام شد

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا