قیمت بلیت اتوبوس از ۲۱ فروردین به نرخ قبل از عید بازمی‌گردد.

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری از تعلیق شرکت حمل و نقل مسافری و راننده اتوبوس پُر حاشیه اخیر در فضای مجازی خبر داد و گفت: قیمت بلیت از ۲۱ فروردین به نرخ قبل از عید بازمی‌گردد.

به گزارش رصد روز، داریوش باقرجوان درباره سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ اظهار داشت: سفرهای جاده‌ای امسال با حمل و نقل عمومی، با سال‌های قبل هیچ شباهتی ندارد چون تأکید بر عدم سفر بود سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم بنا بر تأکید ستاد ملی مقابله با کرونا، بر همین موضوع تأکید داشت و اعلام کرد صرفاً سفرهای اجتناب ناپذیر و روز فروش را تضمین می‌کنیم از همین رو برنامه‌ای برای پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی در اسفند سال گذشته انجام نشد.

وی ادامه داد: از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، به مدت ۲۰ روز تعداد سفرهای انجام شده، ۶۷ هزار و ۳۰۰ سفر بوده است تعداد مسافران جابه جا شده هم ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار مسافر بوده است.

وی درباره قیمت بلیت اتوبوس هم گفت: در نوروز امسال مانند نوروز هر سال به دلیل انجام سفرهای جاده‌ای به صورت یک سر خالی، قیمت بلیت اتوبوس ۲۰ درصد برای هر مسیر افزایش یافت؛ این افزایش قیمت طبق مصوبه هیئت عامل سازمان راهداری تا ۲۰ فروردین است و از شنبه ۲۱ فروردین، نرخ بلیت‌ها به قیمت قبل از آن بازمی گردد.

وی در خصوص اینکه برخی مقامات وزارت بهداشت از عدم رعایت پروتکل‌های کرونا در سفرهای جاده‌ای با حمل و نقل عمومی گلایه مند بودند، بیان کرد: شیوه‌های مقابله با کرونا لازم الاجراست و ستاد ملی مقابله با کرونا به ما ابلاغ کرده است؛ جرایم سختی هم برای کسانی که آن را رعایت نکنند، در نظر گرفته شده است.

وی درباره کلیپی که در فضای مجازی منتشر شده و مسافران یک اتوبوس، بدون داشتن ماسک، در حال انتقاد از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کرونا هستند، گفت: در خصوص تخطی راننده اتوبوس و شرکت حمل و نقلی مربوطه، بلافاصله اداره کل راهداری همان استان وارد عمل شد و شرکت، راننده و مالک قطع خدمات شدند. در بحث سلامت عمومی، مسامحه‌ای نداریم.

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری تصریح کرد: مسافران در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت فروش صندلی ۵۰ درصدی، با شماره ۱۴۱ (سازمان راهداری) یا پلیس راهور آن را گزارش دهند.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

مهر

مطالب مرتبط