قیمت خیار سرما خورده !!!

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز ، اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به دلایل گرانی خیار در بازار اظهار کرد: سرمازدگی‌ اخیر و افزایش قیمت محصول در مبدا منجر به التهابات بازار خیار شده است که این موضوع ارتباطی به گران فروشی ندارد.

او افزود: با توجه به گرانی‌های اخیر در برخی اقلام میوه و سبزی، انتقاداتی وارد است چرا که این امر منجر به کوچک شدن سفره خانوار می‌شود، در حالی که میوه به سبب دارا بودن ویتامین‌های مختلف در پیشگیری از بیماری نقش اساسی دارند.

کارگر قیمت هر کیلو انار شیراز را ۱۲ تا ۱۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انار ساوه ۹ تا ۱۹ هزار تومان، انار کوهستان ۱۵ تا ۲۱ هزار تومان، انگور شاهرودی ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۵ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۸  تا ۱۲ هزار تومان، پرتقال ناول ۱۶ تا ۲۳ هزار تومان و خرمالو کن ۱۲ تا ۲۲ هزار تومان است.

انار شیراز ۱۲ تا ۱۹ هزار تومان
انار ساوه ۹ تا ۱۹ هزار تومان
انار کوهستان ۱۵ تا ۲۱ هزار تومان
انگور شاهرودی ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان
پرتقال تامسون شمال ۸ تا ۱۵ هزار تومان
پرتقال رسمی جنوب ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان
پرتقال رسمی شمال ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان
پرتقال ناول ۱۶ تا ۲۳ هزار تومان
خرمالو کن ۱۲ تا ۲۲ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران قیمت هر کیلو خیار رسمی را ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان و خیار گلخانه را ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با ازدیاد عرضه خیار در هفته‌های آتی، بازار به تعادل می‌رسد.

خیار رسمی ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان
خیار گلخانه ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان

او با اشاره به نرخ سایر میوه‌ها در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو سیب زرد دماوند با نرخ ۸ تا ۱۶ هزار تومان، سیب زرد لبنانی ۷  تا ۱۶ هزار تومان، سیب قرمز دماوند ۵ تا ۹ هزار تومان، سیب قرمز مراغه ۵ تا ۹ هزار تومان، کیوی ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۴ تا ۶ هزار تومان، گریپ فروت توسفید ۳ تا ۵ هزار تومان، لیموشیرین ۱۱ تا ۱۵ هزار تومان، نارنگی انشو ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، نارنگی بندری ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان، نارنگی پیچ ۱۱ تا ۱۷ هزار تومان، نارنگی تانجلو ۷ تا ۱۱ هزار تومان و نارنگی‌تخم پاکستانی ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

سیب زرد دماوند ۸ تا ۱۶ هزار تومان
سیب زرد لبنانی ۷  تا ۱۶ هزار تومان
سیب قرمز دماوند ۵ تا ۹ هزار تومان
سیب قرمز مراغه ۵ تا ۹ هزار تومان
کیوی ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان
گریپ فروت تو سرخ ۴ تا ۶ هزار تومان
گریپ فروت توسفید ۳ تا ۵ هزار تومان
لیموشیرین ۱۱ تا ۱۵ هزار تومان
نارنگی انشو ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
نارنگی بندری ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان
نارنگی پیچ ۱۱ تا ۱۷ هزار تومان
نارنگی تانجلو ۷ تا ۱۱ هزار تومان
نارنگی‌تخم پاکستانی ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت کنونی هر کیلو موز را ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان اعلام‌کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت موز در هفته‌های اخیر ناشی از عوامل متعدد انتظار می‌رود که مسئولان امر تدابیری برای رفع این بحران بیندیشند تا قیمت موز به نرخ قبل برسد.

موز ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان

او قیمت هر کیلو بادمجان دلمه در میدان مرکزی را ۵ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو بادمجان گلخانه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، بادمجان قلمی ۵ تا ۸ هزار تومان، پیاز شیری ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز قرمز ۶ تا ۸ هزار تومان، پیاز زرد ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، ترب سیاه ۴ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، تره فرنگی ۸ تا ۱۴ هزار تومان، شلغم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سیر خشک ۲۳ تا ۳۳ هزار تومان است.

بادمجان دلمه ۵ تا ۷ هزار تومان
بادمجان گلخانه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
ادمجان قلمی ۵ تا ۸ هزار تومان
پیاز شیری ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
پیاز قرمز ۶ تا ۸ هزار تومان
پیاز زرد ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
ترب سیاه ۴ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
سیب زمینی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان
تره فرنگی ۸ تا ۱۴ هزار تومان
شلغم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
سیر خشک ۲۳ تا ۳۳ هزار تومان

کارگر ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو فلفل تند ریز با نرخ ۷ تا ۱۲ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۵ تا ۹ هزار تومان، کدو حلوایی ۶ تا ۹ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۳ تا ۵ هزار تومان، کدو مسمایی ۷ تا ۱۰ هزار تومان، کرفس ۲ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم سفید ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم قرمز ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۵ تا ۸ هزار تومان، گوجه فرنگی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵ هزار تومان، لوبیا سبز ۱۸ تا ۲۸ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۴ تا ۲۲ هزار تومان و هویج ۴ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۷ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

فلفل تند ریز ۷ تا ۱۲ هزار تومان
فلفل دلمه سبز ۵ تا ۹ هزار تومان
کدو حلوایی ۶ تا ۹ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
کاهو رسمی ۳ تا ۵ هزار تومان
کدو مسمایی ۷ تا ۱۰ هزار تومان
کرفس ۲ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان
کلم سفید ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
کلم قرمز ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
گل کلم ۵ تا ۸ هزار تومان
گوجه فرنگی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵ هزار تومان
لوبیا سبز ۱۸ تا ۲۸ هزار تومان
لیموترش سنگی ۱۴ تا ۲۲ هزار تومان
هویج ۴ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۷ هزار تومان

او نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را ۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۶ هزار تومان و سبزی خوردن را ۶ تا ۸ هزار تومان اعلام کرد.

سبزی جور (پلو، آش، قورمه) ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان
سبزی خوردن ۶ تا ۸ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان تصریح کرد: در بازار میوه و تره بار، قیمت محصولات در برخی مواقع جوابگوی هزینه‌های تولید نیست و کشاورزان معترض هستند و در دیگر مواقع هم مصرف کنندگان نسبت به افزایش قیمت‌ها انتقاداتی دارند که با ازدیاد عرضه، بازار به ثبات می‌رسد.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا