قیمت دلار صرافی ملی امروز ۲۷ بهمن ۱۴۰۱

image_pdfimage_print

قیمت دلار صرافی ملی امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن از سوی بانک مرکزی اعلام شد. قیمت دلار صرافی ملی در نوسان است.

به گزارش رصد روز،امروز قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران ۴۵ هزار و ۶۱ تومان (چهل و پنج هزار و شصت و یک تومان) اعلام شده است.براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۴۴ هزار و ۶۱۵ (چهل وچهار هزار وششصد و پانزده تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۴۵ هزار و ۶۱ تومان (چهل و پنج هزار وشصت و یک تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۴۷ هزار و ۷۳۰ تومان (چهل و هفت هزار و هفتصد و سی تومان) و قیمت فروش یورو ۴۸ هزار و۲۰۷ تومان (چهل و هشتاد هزار و دویست و هفت تومان) است.

بازارساز به قیمت بازار تن داد

امروز صرافی ملی نیز قیمت دلار را از ۴۲ هزار تومان به ۴۴ هزار و ۵۸۷ تومان افزایش داد. این رشد بیش‌ از دو هزار تومانی قیمت در یک روز حکایت از تن دادن بازارساز به بازار به زعم او غیرواقعی ارز دارد.

افزایش قیمت دلار توافقی در حالی صورت گرفت که رئیس کل بانک مرکزی یکشنبه شب تاکید کرده بود:«با اقداماتی که انجام می‌دهیم، نرخ ارز رو به کاهش خواهد بود و قیمت فعلی همچنان نرخ مورد نظر ما نیست.»

طی ماه‌های گذشته، زمانی که قیمت دلار رشد شارپی یا حتی پلکانی داشت معامله‌گران سقفی برای این اسکناس آمریکایی در نظر می‌گرفتند؛ اما به نظر می‌رسد در روزهای اخیر سقف قیمت دلار چندان برای فعالان بازار مفهوم ندارد و این بازار است که قیمت را تعیین‌ می‌کند.

امروز بازارهای موازی نیز سیگنال افزایش قیمت به تهران می‌دادند و درهم نیز وارد کانال جدید شد. این ارز امروز با قیمت ۱۳ هزار تومان باز شد اما در ادامه به پله سوم کانال مذکور صعود کرد. در لحظه نگارش این گزارش این ارز با قیمت ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان معامله شد.

دلار سلیمانیه ۴۶ هزار و ۷۰۰ تومان شد و بازار هرات هم که امروز تعطیل بود در معاملات فردایی، با قیمت ۴۶ هزار و ۳۸۰ تومان معامله می‌شد.

بی‌تفاوتی دلار به گفتار درمانی

فلاحیان به راهکارهای دولت نظیر افزایش نرخ بهره، گواهی‌های سپرده با درصد بالا و انتشار اوراق اشاره کرد و گفت:«تمام کالاهای اساسی و انتظارات تورمی بر اساس دلار آزاد تعیین می‌شود، نه دلار نیمایی. ما کسری تراز پرداخت‌های نسبتا زیادی داریم و همین موضوع باعث می‌شود که تقاضا در بازار دلار افزایش داشته باشد.»

او از منظر تکنیکال به بررسی قیمت دلار پرداخت و توضیح داد:«واگرایی نسبتا شدیدی در نمودار دلار نمایان شده و انتظار اصلاح نرخ وجود دارد؛ بازار در حال نقض قوانین تکنیکالی است.»

این کارشناس بازارهای مالی بیان کرد: «قدرت پول و فشار روانی که برای تبدیل ریال به یک دارایی دیگر در کشور وجود دارد، باعث شده قیمت دلار در کمتر از ۶ ماه گذشته رشد نسبتا تندی داشته باشد.»

فلاحیان در پاسخ به اینکه چرا سیگنال فرزین معکوس عمل کرد گفت:«در مباحث رفتار مالی، گفتاردرمانی تا زمانی در ابتدای ایجاد هر موضوعی تاثیرگذار است. اگر آن موضوع خاص تکراری شود بازار نیز واکنش نشان نمی‌دهد.»

وی افزود:«در ۱۰ سال اخیر، تمام رئیس کل‌ها اظهاراتی مانند صحبت‌های فرزین بیان کرده‌اند و بازار مسیر خود را رفته است. بازار متوجه شده که تمام این صحبت‌ها جنبه گفتاردرمانی دارد بنابراین واکنش نشان نمی‌دهد و مسیر اصلی خود را می‌رود.»

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا