قیمت طلای جهانی برای دومین هفته متوالی کاهش یافت

قیمت طلای جهانی برای دومین افت هفتگی متوالی خود در روز جمعه (۱۶ فوریه) پس از اینکه قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات‌متحده به طرز شگفت‌انگیزی افزایش یافت، در رقم ۲۰۰۳ دلار ثابت ماند.

به گزارش رصد روز، بهای هر اونس طلا در ۲۰۰۳ دلار و ۹۵ سنت ثابت بود، اما تاکنون نزدیک به یک درصد در هفته از دست داده است. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۱۶ دلار در هر اونس رسید.

پس از اینکه داده‌های وزارت بازرگانی ایالات‌متحده نشان داد که خرده‌فروشی‌ها در ماه گذشته ۰.۸ درصد کاهش یافته است که بزرگترین کاهش از فوریه ۲۰۲۳ بوده است، طلا در روز پنجشنبه حدود ۰.۶ درصد افزایش یافت. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند که خرده‌فروشی ۰.۱ درصد کاهش یابد.  داده‌ها نشان می‌دهد که مطالبات بیکاری با ۸۰۰۰ کاهش به ۲۱۲ هزار مورد تعدیل فصلی برای هفته منتهی به ۱۰ فوریه و اندکی کمتر از برآورد ۲۲۰ هزار نفر است.

قیمت‌های وارداتی ایالات‌متحده در ماه ژانویه در بحبوحه افزایش هزینه‌های نفت و سایر کالاها بیشترین افزایش را در نزدیک به دو سال اخیر داشته است.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت در حالی که بانک مرکزی ایالات‌متحده در کاهش فشارهای تورمی پیشرفت زیادی داشته است، ریسک‌های فعلی به این معنی است که هنوز برای کاهش نرخ بهره آماده نیست. آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو نسبت به تاخیر در کاهش نرخ بهره برای مدت طولانی هشدار داد، حتی پس از آن که داده‌ها نشان داد قیمت‌های مصرف کننده بیش از حد انتظار در ژانویه افزایش یافته است. اکنون تمرکز بر روی اعداد شاخص قیمت تولیدکننده ایالات‌متحده است.

در بازار فلزات ارزشمند، بهای پلاتین ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۸۹۳.۵۱ دلار آمریکا در هر اونس رسید، پالادیوم ثابت در ۹۵۳.۶۸ دلار آمریکا بود، در حالی که نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۲.۹۴ دلار آمریکا رسید.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط