قیمت طلا و سکه همچنان در کما

قیمت طلا و سکه در اولین روز معاملاتی هفته در روند متوازنی قرار نداشت. اونس جهانی طلا در زمان بسته بودن بازار‌های داخلی به طور شارپی گران شد و با همان شیب، مسیر رفته را برگشت؛ همین موضوع، قیمت طلا را کاهشی کرد و دلار نیز که نظاره‌گر مناظرا...

به گزارش رصد روز، قیمت طلا و سکه روز شنبه روند متوازنی نداشت. طلا ارزان و سکه گران شد. هرچند این نوسان قیمت با تلرانس محدودی اتفاق افتاد، اما معامله‌گران، رشد تقاضا را برای خرید سکه در اول ماه، دلیل این افزایش محدود قیمت می‌دانند.

پیش بینی قیمت طلا و سکه
اگرچه ناترازی قیمت در بازار طلای روز شنبه مشهود بود، اما این روند الاکلنگی چند هفته‌ای می‌شود که برقرار است. معامله‌گران همچنان شرایط این بازار را رکودی می‌دانند، اما به نظر می‌رسد فریز قیمت دلار فرصت‌های شیرینی برای خرید طلا رقم زده است.

کارشناسان اقتصادی با توجه به پیش رو بودن انتخابات ریاست‌جمهوری بازار‌های مالی را انتظاری توصیف می‌کنند و هرگونه پیش‌بینی را سخت می‌دانند. اما به نظر می‌رسد با توجه به تعطیلی روز سه‌شنبه و برگزاری انتخابات در انتهای هفته جاری، قیمت در بازار طلا در محدوده‌های فعلی نوسان داشته باشد.

گفتنی است اونس جهانی طلا در روز‌های پنجشنبه و جمعه نوسان زیادی داشت و در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۲۱ دلاری ثابت است. باید اشاره کرد اونس جهانی نقره هم روی رقم ۲۹ دلار و ۵۵ سنتی ایستاده است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی روز شنبه روی رقم ۵۶ هزار و ۳۹۰ تومانی معامله شد و رشد ۱۲۰ تومانی داشت.

سکه گرمی همچنان در کما
سکه امامی روز شنبه دوم تیر روی رقم ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی معامله شد و افزایش ۲۰۷ هزار تومانی داشت. سکه بهار روی قیمت ۳۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومانی ایستاد و رشد ۲۳۰ هزار تومانی داشت.

شایان ذکر است قیمت نیم سکه با رشد ۱۰۰ هزار تومانی و ربع‌سکه با رشد ۱۵۰ هزار تومانی به‌ترتیب روی رقم‌های ۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی و ۱۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومانی بسته شد. سکه گرمی از ۲۳ خرداد با قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی معامله می‌شود و روز شنبه نیز با همین قیمت معامله شد.

قیمت طلا در ششمین روز هفته برخلاف سکه کاهش پیدا کرد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۳۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۵۶ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۱۵ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز شنبه با رشد قیمت همراه شد. حباب سکه امامی ۳۷۶ هزار تومان، سکه بهار ۴۱۲ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۸۸ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۹۵ هزار تومان و سکه گرمی ۲۲ هزار تومان رشد داشت.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط