قیمت نفت از ۷۵ دلار گذشت

به گزارش رصد روز، در حالی که امیدها به ترمیم سریع تقاضا در آمریکا و اروپا و کاهش احتمال بازگشت سریع نفت ایران به بازار سبب تقویت بازار نفت شده است، قیمت نفت برنت روز سه‌شنبه به بالای ۷۵ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۱ سنت معادل ۰٫۱۵ درصد افزایش به ۷۵ دلار و یک سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با ۲ سنت معادل ۰٫۰۳ درصد افت به ۷۳ دلار و ۶۴ سنت رسید.

روز دوشنبه قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا به‌ترتیب شاهد جهش ۱٫۹ و ۲٫۸ درصدی بود.

خوش‌بینی‌ها در مورد روند واکسیناسیون کرونا در کشورهای جهان و احتمال افزایش سفرهای تابستانی سبب شده است قیمت شاخص‌های نفتی طی ۴ هفته گذشته افزایش یابد. ترمیم تقاضا سبب شده است خرید تک‌محموله‌های نفتی در آسیا و اروپا افزایش یابد.

توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر مؤسسه فوجیتومی در این باره گفت: «با توجه به پیش‌بینی افزایش تقاضا برای نفت همزمان با ترمیم اقتصادی در اروپا و آمریکا روند حاکم بر بازار نفت همچنان افزایش است.»

مؤسسه گلوبال ریسرچ در جدیدترین ارزیابی خود پیش‌بینی خود را از نفت برنت در سال جاری و سال آینده افزایش داده و گفته است عرضه محدود نفت و ترمیم تقاضا می‌تواند قیمت نفت را در سال ۲۰۲۲ به بشکه‌ای ۱۰۰ دلار برساند.

سرمایه‌گذاران اکنون منتظر آمارهای هفتگی ذخایر انرژی آمریکا هستند. حجم ذخایر طی ۴ هفته اخیر همواره کاهشی بوده است.

اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا هفته گذشته اعلام کرد حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ ژوئن کاهش چشمگیری داشته است زیرا فعالیت پالایشگاه‌ها به بالاترین میزان از ژانویه ۲۰۲۰ رسیده است. این آمارها نشان‌دهنده تداوم بهبود وضعیت تقاضا برای نفت است.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا